» » برنامه ریزی تحصیلی کنکور ارشد شبکه

مهرگان
 
 
 

برنامه ریزی تحصیلی کنکور ارشد شبکه

25 فروردین 1392

برنامه ریزی تحصیلی کنکور ارشد شبکه

سوال : سلام من میخواهم در ریختن برنامه ریزی کمکم کنید کارشناسی فناوری اطلاعات هستم و میخواهم ارشد شبکه قبول شوم اما نمیدانم چه طور برنامه ریزی کنم به نظر شما روزی چند ساعت باید درس بخوانم؟
لطفا در این رابطه توضیحاتی دهید. تشکر

پاسخ:
ابتدا در هر درس یک منبع مطالعه اصلی (جزوه، کتاب و یا ...) مشخص کرده و سپس شروع به مطالعه همزمان و متناوب دروس کنید. با این روش مطالب همیشه در ذهن شما بصورت پایدار می مانند. برای نمونه:
شنبه: دروس مشترک1/ دروس مشترک2/ هوش مصنوعی
یک شنبه: زبان تخصصی/ دروس مشترک3/ پایگاه داده ها
دوشنبه: دروس مشترک1/ دروس مشترک2/ سیستم های عامل
سه شنبه: زبان تخصصی/ دروس مشترک3/ هوش مصنوعی
چهارشنبه: دروس مشترک1/ دروس مشترک2/ پایگاه داده ها
پنج شنبه: زبان تخصصی/ دروس مشترک3/ سیستم های عامل
جمعه: معماری کامپیوتر

در مورد دروس مشترک به نظر من بهتر است از سه درس مطالعه را شروع کرده و هرگاه هر یک از آن دروس به پایان رسید سراغ مابقی مواد امتحانی بروید. در ضمن فکر می کنم بهتر باشد که مطالعه را از دروس ساختمان داده ها، ساختمانهای گسسته و مهندسی نرم افزار آغاز کنید. از ابتدای مطالعه تست نیز بزنید.

شما برای قبولی می بایست حداکثر مطالعه را داشته باشید. بعبارت دیگر تا روز آزمون می بایست تمام زمانهای آزادتان را به مطالعه اختصاص دهید اما اینکه روزانه چند ساعت مطالعه کافیست به عوامل مختلفی همچون سطح علمی شما، توانائیتان در مطالعه و زمانهای آزادی که در هر روز دارید بستگی دارد.

یادتان باشد در هر درس تا بر یک منبع مطالعاتی مسلط نشده اید سراغ کتاب دیگری نروید. البته اگر مطلبی را مرجع اصلی خوب توضیح نداده بود حتماً آن مبحث را از روی یک کتاب دیگر بخوانید .در نهایت اینکه مطالعه دروس را تا انتهای آبان به پایان رسانده و بعد از آن تنها به مرور مطالب بپردازید.

موفق باشید

پرسش و پاسخ

<
2 تیر 1392 00:25

ehsan

  • گروه کاربری: میهمان
  • تاریخ عوضیت: --
  • وضعيت:
 
سلام.من سخت افزار ميخونم.ميخوام براي ارشد هوش مصنوعي بخونم.
شما ميتونيد يك برنامه درسي ساعتي بهم بديد؟

<
8 مرداد 1393 21:19

samira

  • گروه کاربری: میهمان
  • تاریخ عوضیت: --
  • وضعيت:
 
سلام من مترجمی زبان خوندم پیام نور میخوام برای ارشد اموزش زبان قبول شم از دانشگاه تهران.میتونین کمکم کنین یه برنامه خاص براش بریزم.نمیدونم مثلا کتابای روش تدریس و باهم بخونم یا یکی رو تموم کنم بعد برم سراغ بعدی.راستی برای عمومیا چطور؟خیلی ممنون

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید