» » افشاگری نماینده اردبیل از روابط احمدی‌نژاد با محصولی و مشایی

مهرگان
 
 
 

افشاگری نماینده اردبیل از روابط احمدی‌نژاد با محصولی و مشایی

4 اردیبهشت 1392


افشاگری نماینده اردبیل از روابط احمدی‌نژاد با محصولی و مشایی

ماجراي مكالمه محرمانه احمدي‌نژاد با مشايي در سال 74/ «سوآپ نفت»؛ هدیه احمدي‌نژاد به محصولی

نماينده مردم اردبيل جزئیات جدیدی را از روابط خاص احمدی نژاد و مشایی در دهه 70 فاش کرد. وی که با «باشگاه خبرنگاران» در این خصوص گفتگو کرده است، با بيان اينكه مراد و مریدی احمدی‌نژاد و مشایی به سال‌ها قبل برمي گردد، گفت: زمانيكه احمدي‌نژاد استاندار اردبيل بود من شهردار آن بودم و مي‌دانم كه احمدی‌نژاد غیرقانونی "سوآپ نفت" در اردبیل به صادق محصولی واگذار کرد.

کمال‌الدين پيرموذن با اشاره به سابقه خدمت خود در اردبيل گفت: بنده در سال 1369 شهردار سراب بودم و پس از آنکه به عنوان شهردار نمونه کشوري انتخاب شدم، مرا به اردبيل منتقل کردند بنابراين از سال 70 تا 77 به مدت 7 سال شهردار اين استان بودم.
وي افزود: آقاي احمدي‌نژاد نيز از سال 71 تا 76 به عنوان استاندار استان اردبيل مشغول به فعاليت بود.
نماينده اردبيل در خصوص ارتباط احمدي‌نژاد و مشايي تصريح کرد: تابستان سال 1374 بود که رئيس‌جمهور وقت به استان اردبيل سفر کرده بودند و احمدي‌نژاد به عنوان استاندار اردبيل در جلسه‌اي صحبت کرد که صحبت‌هايش در حد يک استاندار نبوده و سطح پاييني داشت.
وي افزود: پس از آن جلسه احمدي‌نژاد با يک جايي تماس گرفت بنده هم که همکار بودم در آن‌جا حضور داشتم و بعدا متوجه شدم که با فردي به نام "مشايي" صحبت مي‌کند چرا که اسم مشايي را برزبان آورد و شنيدم که ماجرا را تعريف مي‌کرد و مي‌گفت اين حرف‌ها را زدم خوب بود؟ و مشايي نيز وي را تشويق و ترغيب مي‌کردند.
پيرموذن تصريح کرد: من از آن زمان يک حالت مريد و مراد بودن تهوع‌آور بين اين دو شخص ديدم که کماکان ادامه دارد.

شهردار اسبق اردبيل خاطر‌نشان کرد: مسئله‌ ديگري که بايد به آن پرداخت اعطاي سوآپ انتقال سوخت ايران به جمهوري آذربايجان و قزاقستان از طرف رئيس‌جمهور وقت به استان اردبيل بود و در آن زمان بنده عضو هيئت مديره سازمان شهرداري‌ها بودم و اين سوآپ بايد از طريق دو هيئت اجرايي انجام مي‌شد و سودآوري پيدا مي‌کرد ولي احمدي‌نژاد قسمت عمده‌اي از اين مزيت را در اختيار صادق محصولي قرار داده بود البته بايد اشاره کنم صادق محصولي و اسفنديار رحيم مشايي در آن زمان هيچ سمتي نداشته و صرفا دوست آقاي احمدي‌نژاد بودند.

وي تصريح کرد: محصولي مي‌گويد مشايي را تا قبل از دولت نهم نديده‌ام، اين سخن کذب محض است و اين دو از سالها قبل با يکديگر در ارتباط بودند.

پيرموذن تصريح کرد: من و احمدي‌نژاد همفکر بوديم ولي برخي افراطي‌گري‌هايي كه در احمدي‌نژاد مي‌ديدم و راست‌نمايي دروغي از همان موقع در شخصيت وي بود.
منبع :سرویس سیاسی «فردا»:

سیاسی

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید