» » آیات عظام سیستانی و وحید خراسانی از هاشمی دعوت کردند

مهرگان
 
 
 

آیات عظام سیستانی و وحید خراسانی از هاشمی دعوت کردند

21 اردیبهشت 1392

آیت الله هاشمی رفسنجانی


«انتخاب»: همزمان با افزایش درخواست های عمومی برای کاندیداتوری آیت الله هاشمی در انتخابات، دو تن از آیات عظام تقلید در پیام های جداگانه ای ، نظر مثبت خود را در مورد کاندیداتوری هاشمی اعلام کرده اند.

محمد هاشمی، برادر و رییس دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی که به تازگی برای سفر زیارتی به کشور عراق سفر کرده بود با آیت الله العظمی سیستانی نیز دیدار داشته است.

آیت الله سیستانی در این دیدار کوتاه با برادر آیت الله هاشمی رفسنجانی از او می خواهد تا پیغام ایشان را به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام برساند که «حضور ایشان در انتخابات ریاست جمهوری ایران در راستای رونق امور مسلمین و به نفع شیعیان ایران و جهان است» در این دیدار آیت الله سیستانی حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی را مثبت ارزیابی کرده اند.

از سوی دیگر آیت الله حسین وحید خراسانی از مراجع عظام تقلید در قم که پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم کمتر به مسایل سیاسی ورود پیدا کرده، دیداری با علی مطهری نماینده مردم تهران داشته است.

این دیدار که به درخواست علی مطهری انجام شده به منظور مشورت با آیت الله وحید خراسانی درباره انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بوده است.

علی مطهری در این دیدار بر لزوم حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات پیش رو تاکید می کند و آیت الله وحید خراسانی نیز حضور آیت الله هاشمی در انتخابات را اتفاقی مثبت برای کشور ، نظام و مردم می خوانند.

خبرهای قطعی دیگری در مورد نقل قول حضرات آیات وحید و سیستانی و همچنین یکی دیگر از مراجع تقلید در مورد کاندیداتوری آیت الله هاشمی وجود دارد که «انتخاب» ترجیح می دهد این اخبار، در صورت صلاحدید از سوی دفاتر حضرات یا دفتر آیت الله هاشمی منتشر شود.

سیاسی

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید