» » افزودن SIDEBAR به ویندوز ایکس پی

مهرگان
 
 
 

افزودن SIDEBAR به ویندوز ایکس پی

3 مرداد 1392

سوال : ساید بار چیست ؟ و چگونه باید دانلود کنم واگر ممکن است برای ایکس پی را بگویید و توضیح دهید.

پاسخ : با سلام خدمت شما

دوست عزیز ویندوز ویستا دارای نوار ابزاری به نام SIDEBAR می باشد که در کنار صفحه دسکتاپ قرار می گیرد و دارای برنامه های کوچک و کاربردی هست که گجت - GADGET (افزونه) نامیده می شود. دامنه کارایی GADGET ها بسیار زیاد است، از ابزار های آن می توان به ساعت، نمایشگر وضعیت هارد دیسک، نمایشگر میزان استفاده از CPU و RAM ، نمایش ایمیل های رسیده، جستجوگر گوگل، نمایش عکس ها به صورت اسلاید شو، برنامه های کاربردی ویندوز و کنترل صدا و عقب و جلو بردن تراک های صوتی در حال پخش، نمایش آخرین اخبار به کمک RSS، ترجمه و اطلاع از وضعیت آب و هوا و شاخص بورس اشاره کرد.
بسیاری از کاربران ویندوز ایکس پی علاقمند به افزودن SIDEBAR به ویندوز ایکس پی هستند اما SIDEBAR ویندوز ویستا فقط مخصوص ویندوز ویستا عرضه شده است و نسخه ای از آن برای ویندوز ایکس پی توسط مایکروسافت منتشر نشده است! البته تاکنون نرم افزارهای مشابهی که شبیه SIDEBAR ویندوز ایکس عرضه شده است ولی قابلیت SIDEBAR اصلی ویندوز ویستا این است که علاوه بر GADGET های پیش فرض آن دارای صدها GADGET مختلف است که توسط برنامه نویسان از سراسر جهان ساخته شده است و بر روی سایت مایکروسافت قرار دارد و شما با دانلود آنها می توانید آن ها را به SIDEBAR ویندوز اضافه کنید. این GADGET ها قابل استفاده روی SIDEBAR های مشابه قابل استفاده نیستند. مهمترین GADGET های ارائه شده روی سایت مایکروسافت مناسب کاربران فارسی زبان عبارتند از:
GADGET تقویم هجری شمسی، GADGET پخش رادیو های اینترنتی فارسی زبان، GADGET نمایش آب و هوای (شهر های ایران)

قبل از نصب SIDEBAR میبایستی حتماً INTERNET EXPLORER 7.0 و .NET FRAMEWORK را بر روی ویندوز ایکس پی نصب کرده باشید.

پسورد فایل زیپ : WWW.ASANDOWNLOAD.COM

آدرس دانلود : HTTP://DL.ASANDOWNLOAD.COM/SOFTWARE/HOBBY/DESKTOP_TOOL/WINDOWS-SIDEBAR-VISTA-FOR-XP-WWW.ASANDOWNLOAD.COM.ZIP

پرسش و پاسخ

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید