» » افزایش كیفیت و عمر و دوام باطری گوشی موبایل

مهرگان
 
 
 

افزایش كیفیت و عمر و دوام باطری گوشی موبایل

4 مرداد 1392

سوال : برای افزایش كیفیت و عمر و دوام باطری گوشی موبایل چكار باید كرد؟ با تشكر

پاسخ : با سلام
دوست گرامی ابتدا ذکر می کنم که برای شارژ باتری نو برای اولین بار حدود 12 ساعت گوشی را در شارژ قرار دهید و حتی پس از پر شدن علامت شارژ هم گوشی را از شارژر جدا نکنید بعد از 12 ساعت گوشی خود را به صورت طبیعی استفاده کنید و وقتی شارژ ان تمام شد بگذارید گوشی 8 ساعت شارژ شود پس از این دو بار ، دیگر موبایلتان را به صورت عادی شارژ کنید . این عمل باعث می شود ظرفیت باتری شما بیشتر شود ( ترجیحا در 12 ساعت اول ، با گوشی خود نه بازی کنید و نه تلفنی انجام دهید

« حفظ و نگهداری صحیح باتری گوشی جزو موارد بسیار مهم هر گوشی به شمار می‌رود. به خصوص این كه اگر از همان ابتدا, باتری خود را درست محافظت نكنید, هم طول عمر آن را كاهش داده‌اید و هم زمان كمتری را برای استفاده مداوم از گوشی در اختیار خواهید داشت. شما را با چند نكته درباره حفظ باتری موبایل خود آشنا میكنیم »
1- همیشه دقت كنید قبل از شارژ مجدد گوشی خود, باتری به طور كامل خالی شده باشد. زمانی كه علامت هشدار خالی بودن باتری را شنیدید زمان مناسبی برای این كار است
2- هنگامیکه شارژ موبایل به پایان رسید حتما آن را از شارژ قطع کنید تا عمر باطری شما کم نشود .چراکه باعث خورده شدن باطری گوشی شما خواهد شد...این یکی از بیشترین مشکلات کاربران در استفاده از موبایل خود هست..
3- تا حد امكان سعی كنید, هنگام پخش هشدار باتری هیچ مكالمه و تماس تلفنی نداشته باشید. با توجه کردن به این نکات همواره عمر باطری گوشی خود را بالا ببرید!!!
4- اگر باتری خود را برای شارژ نیز به برق متصل كرده‌اید, تا وقتیكه باتری به طور كامل شارژ نشده‌ است, اتصال برق آن را قطع نكنید.
رعایت این نكات باعث می‌شود كه شما از تمام ظرفیت باتری خود استفاده كنید. در هر باتری قسمتی به نام حافظه موثر وجود دارد. چنانچه باتری تا آخرین حد خالی شود و سپس شارژ شود, این حافظه بالاترین بازده خود را خواهد داشت. ولی اگر به مرور زمان تمام باطری پر نشود, قسمتی از باتری در اصطلاح تنبل شده و باعث می‌شود كه گوشی قبل از آنكه از تمام ظرفیت خود استفاده كند, خاموش شود.
تمیزی محل اتصال شارژر یكی از نكات بسیار مهم در نگهداری باتری است. هرچند روز یك بار این قسمت را با مقدار كمی پنبه و الكل تمیز كنید. همچنین در برخی از گوشی‌ها, درزهای كنار درب باتری محل بسیار مناسبی برای جذب گرد و خاك است. این قسمت را حتما با برس با مسواك تمیز كرده و به خصوص قسمت اتصال باتری به گوشی را با پنبه و الكل از آلودگی پاك كنید

پرسش و پاسخ

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید