» » چگونه افزایش حجم و وزن پیدا کنم؟

مهرگان
 
 
 

چگونه افزایش حجم و وزن پیدا کنم؟

5 مرداد 1392

من یک جوان 20 ساله هستم وزن من 62 و قدم حدود 179 است. میخواهم کمبود وزن خود را جبران کنم به نظر شما استفاده از مکمل های پروتئینی و هدروکربوری و ... بدون رفتن به باشگاه بدنسازی و استفاده از دستگاه الپتیکال (اسکی فضایی) و ورزشهای که در منزل میتوان انجام داد (بعلت کمبود وقت) میتواند در افزایش وزن و حجیم شدن عضلات موثر باشد؟ اگر جواب مثبت است باید از چه برنامه ای و چه مکملی استفاده کنم؟

پاسخ : با سلام
دوست عزیز،برای افزایش حجم و وزن لازم است فرد اجرای تمرینات قدرتی را داشته باشد تا فرایند عضله سازی اتفاق افتد به همین دلیل پیشنهاد می کنم علاوه بر تمرینات در خانه اجرای تمرینات با دمبل و هالتر را نیز داشته باشید.
از عوامل دیگری که در تشدید فرایند عضله سازی می تواند کمک کننده باشد ، مصرف کربوهیدراتها (مواد قندی) و خوردن مواد پروتئینی و استراحت کافی است، البته بیشتر متخصصین تغذیه معتقدند که غذا بهترین منبع مواد مغذی است.در صورتی که غذاهای متنوعی از غلات،سبزیجات،میوه جات،لبنیات و گوشت مصرف کنید،به قرص های ویتامین و مواد معدنی و مکملها نیاز پیدا نمی کنید.با این وجود در صورتی که نوعی بیماری یا نیازهای تغذیه ای خاصی دارید که با منابع معمول غذایی قابل رفع نیست یا اینکه اصولاً از یک نوع مواد غذایی خاص استفاده نمی کنید ممکن است مکمل برای شما سودمند باشد.
بهتر است شما به مدت 2 تا 3 ماه تمرینات بدنسازی خود را با تغذیه مقوی و طبیعی اجرا نمائید در صورتی که افزایش وزن را نداشتید زیر نظر پزشک مصرف مکمل پروتئین و کربوهیدرات را داشته باشید.

پرسش و پاسخ

<
10 مهر 1392 15:29

حسن

  • گروه کاربری: میهمان
  • تاریخ عوضیت: --
  • وضعيت:
 
چگونه وزن و حجم (هردو مورد) خود را پيدا كنيم؟

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید