» » چگونگی مبارزه با مشکلات و سختی های زندگی

مهرگان
 
 
 

چگونگی مبارزه با مشکلات و سختی های زندگی

12 مرداد 1392

مدتیه که همه درها به روم بسته شده، از دانشگاه که فارغ التحصیل شدم، کار پیدا نکردم با اینکه می گفتن برای رشته من همه جا کار هست و من از رتبه اولای دانشگاه بودم و درسم خیلی خوب بود! بعد از فارغ التحصیلی، حدود 1 سال پیش شروع به خوندن برای کنکور ارشد کردم اما بعد از یک سال درس خوندن و فشاری که از طرف اطرافیان روی خودم احساس می کردم(همه روم حساب باز کرده بودن)، به خاطر نداشتن تمرکز و مطالعه کافی نه تنها نتیجه خوبی نگرفتم بلکه نتیجه ای گرفتم که باعث شد کلا از ادامه تحصیل منصرف بشم(قبلا همه هدف و برنامه هامو بر اساس قبولی ارشد تنظیم کرده بودم اما ...)! الان دچار هواس پرتی، عدم تمرکز و دقت کافی هستم و خیلی اوقات دچار توهم و خیال پردازی می شم و گاهی دوست دارم فقط بخوابم و رویا ببینم چون در رویا همه چیز رو اونطور که دوست دارم تصور می کنم ولی در واقعیت اینطور نیست! دوست ندارم زیاد از خونه بیرون برم و با دوستان و اطرافیان معاشرت داشته باشم، تفریحی ندارم، هدفی در زندگی ندارم، انگیزه ای برای کار و تلاش ندارم، هر کاری رو که شروع می کنم نیمه رها می کنم و با کوچکترین وقفه ای با ناامیدی کامل از انجامش منصرف می شم، گاهی به شدت احساس خستگی و کمبود انرژی دارم و حتی آرزوی مرگ می کنم، نمی دونم باید چطور بقیه زندگیمو بگذرونم چون واقعا آینده ای برای خودم نمی بینم، اگه بخوام همه این حالات را در یک جمله خلاصه کنم باید بگم در کل احساس پیری و از کارافتادگی می کنم.
خواهش می کنم بگید که چطور باید به این زندگی ادامه بدم؟

پاسخ : باسلام
دوست عزیز ما باید آنقدر مقاوم باشیم و مقاومت رو در خود پرورش بدیم كه با مواجهه بایك یا دو ناكامی امیدمون رو به زندگی از دست ندیم. نگاهت رو تغییر بده. قرار نیست همه وقایع زندگی به خواست ما پیش بره. باید بدونیم كه خدای مهربون خیلی اوقات خیلی وقایع رو به مصلحت ما نمی دونه و ما در این مورد با یقین به خیرخواهی او خوشحال و راضی باشیم. اگر شما در مقطع ارشد قبول نشدید یا كار مورد علاقه را پیدا نكردید دنیا به آخر نرسیده. هزاران راه حل دیگه وجود داره. سعی كنید مشغول به فعالیتی بشید. حالا اگر كمی هم نامرتبط با رشته تون بود اشكال نداره. لازمه در ابتدا كمی سابقه كاری پیدا كنید و در محل كار حضور یابید تا به تدریج پیشرفت كنید. برای قبولی ارشد هم تلاشتون رو بیشتر كنید. پس از عدم تحقق خواسته ها به جای نا امیدی به كشف علل، ضعفها و فاكتورهای این وقفه بپردازید. هیچ می دونید انیشتین برای رسیدن به اختراعش چند و چند هزار بار دست به آزمایش زد و نتیجه دلخواه رو نگرفت. اینقدر جملات منفی رو تكرار نكنید. اصلاً ورق را برگردانید. جور دیگر باید دید.
استارت بزنید و به همه یأس و نا امیدی ها پشت كنید. سعی كنید نسبت به نظر اطرافیان هم بی اعتنا باشید. علاقمندیهاتون رو دنبال كنید.

پرسش و پاسخ

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید