» » بهترین راه برای یخ زدایی از مواد غذایی

مهرگان
 
 
 

بهترین راه برای یخ زدایی از مواد غذایی

14 مرداد 1392

1 _از چه وسایلی برای یخ زدایی سریع مواد غذایی كه از فریزر خارج می شوند می توان استفاده كرد ( البته غیر از ماكروفر) ایا توستر قابل استفاده می باشد؟ 2_ بعد از مدتی كه از فریز شدن باقالی میگذرد كمی لزج شده و طعم خوبی ندارند راه درست فریز كردن باقالی چیست وبرای استفاده مجدد چه كنیم تا طعم بهتری بدهد؟

پاسخ : دوست عزیز کارشناسان تغذیه یخ زدایی سریع را رد کرده اند و این راه را راه درستی نمی دانند. به هر حال این سوال بیشتر مربوط به بخش تغذیه می شود. از آن مشاوره آن بخش سوال نمایید.
برای فریزر کردن باقالی، نخودفرنگی، لوبیا سبز و امثال اینها بهترین راه این است که اول آنها را پاک کرده و بعد بشوئید و بعد بگذارید که کاملاً آب آن درون آبکش گرفته شود و بعد آن را فریز کنید. باقالی های شما در این حالت که گفته اید سالم نیست و ممکن است که حالت مسمومیت ایجاد کند.

این نکات به شما کمک می کند تا مواد غذایی موجود در فریزر را با کیفیت مناسب تر مصرف کنید.

1 - هرگز برای باز کردن یخ میوه های خام و خمیرهای آشپزی که در فریزر نگهداری کرده اید آن ها را در محیط گرم مثل ماکروویو قرار ندهید؛ این کار موجب از بین رفتن شکل و مزه این موادغذایی می شود.

2 - برای باز شدن یخ بسته بندی انواع گوشت بهتر است آن ها را درون آب با دمای معمولی قرار دهید.

3 - بسته بندی های موادغذایی را فقط زمانی که تصمیم دارید از آن استفاده کنید از فریزر خارج و آن را برای طبخ آماده کنید زیرا موادی که از دمای انجماد خارج می شوند باید بلافاصله مصرف شوند.

4 - اگر گوشت برش داده شده مانند فیله یا شامی یا کتلت را درون فریزر نگه می دارید برای خارج کردن آن ها از انجماد، آن ها را مستقیم به تابه یا قابلمه منتقل کنید.

5 - برای انجمادزدایی از سبزی هایی مانند اسفناج، کرفس یا دیگر سبزی ها کافی است آن ها را در آبی که مقدار اندکی نمک به آن اضافه شده بگذارید و روی حرارت کم قرار دهید تا یخ سبزی ها به سرعت باز شود.

پرسش و پاسخ

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید