» » برای تقویت ریشه ی موها چه باید کرد؟

مهرگان
 
 
 

برای تقویت ریشه ی موها چه باید کرد؟

16 مرداد 1392

برای تقویت ریشه ی موها چه باید کرد؟در ضمن این اسپری پرپشت کننده ی مو که می گویند یعنی چه؟و چه راهی را برای پرپشت شدن موها توصیه می کنید؟... با تشکر.

پاسخ : با سلام
در صورتی که فردی دارای مشکلات تغذیه ای باشد می تواند بر وضعیت رویش موها تاثیر داشته باشد . بنابراین تنها اقدام عملی برای این منظور اصلاح رژیم غذایی خواهد بود . اینکه با مالیدن مواد و ترکیبات مختلف به صورت موضعی قصد تقویت موها را داشته باشید ، باید گفت که چنین کاری امکان پذیر نیست . تغذیه فولیکوهای مو از طریق گردش خون صورت می گیرد .
ترکیبات پر پشت کننده مو به تاثیری که بر ساقه موها دارد ، می تواند از خوابیدن موها بر روی هم جلوگیری کند . بنابراین موها پر پشت تر به نظر خواهد رسید.

مهم ترين عامل بهداشت مو همان نظافت مو و پوست سر است. هنگامي که مو شروع به چرک شدن مي کند بايد شسته و تميز گردد هوا آلوده و غبار، گذاشتن کلاه در فصل زمستان، فشارهاي روحي، کم خوابي، مصرف زياد الکل، مواد مخدر و حتي سيگار باعث بيمار شدن موهاي شما مي شود.

شانه و برس کردن موها به صورت روزانه به مدت چند دقيقه نه تنها موجب تسريع گردش خون زير پوست سر مي گردد بلکه بسياري از ذرات غبار و ديگر آلوده کننده ها را برطرف مي کند.

پک زرده تخم مرغ: براي تقويت و محافظت مو:
به يک يا دو زرده تخم مرغ يک قاشق غذا خوري روغن گياهي اضافه کنيد. اين روغن مي تواند آوکادو، روغن جوانه گندم يا روغن بادام شيرين باشد مخلوط را با هم به طور يکنواخت روي تمامي موها بماليد بهتر است اين مخلوط کمي گرم شده و سپس استفاده گردد بعد از ماليدن مخلوط روي موها يک کيسه پلاستيکي روي موها بکشيد و بعد از يک ساعت موها را بشوييد اين عمل را در بهار و تابستان هفته اي يکبار انجام دهيد.

پک گياهان دارويي:
براي جلوگيري از موخوره و موهاي شکسته مي توانيد از عصاره گياه تازه يا برگ و گل خشک کرده گياهاني مثل گل نمدار، گزنه، رزمارين، بابونه، شبدر و سيزاب انواع پک مو را تهيه کنيد گياه مورد نظر را در روغن داغ کرده و به مدت 15 دقيقه کم کم حرارت دهيد. محتوا را در پارچه اي ريخته و کاملاً تکان دهيد عصاره و گل و گياه را روي مو و پوست سر بماليد و به مدت نيم ساعت گرم نگه داشته و سپس شستشو کنيد بدينوسيله موخوره درمان مي شود گياهاني که به ترتيب اهميت استفاده مي شوند شامل گل نمدار، گزنه، رزمارين، بابونه، شبدر و سيزاب هستند. که به کمک آن ها مي توان از موخوره، موهاي شکسته نازک و کلفت شده جلوگيري کنيد و موهاي خراب شده بوسيله رنگ شيميايي را ترميم کنيد.

پرسش و پاسخ

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید