» اعلام نتایج کنکور سراسری سال 91

مهرگان
 
 
 

اعلام نتایج کنکور سراسری سال 91

1 فروردین 1391

اینجا کلیک کنید:

کارنامه

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش درباره کنکور امسال اعلام کرد: 639 هزار و 982‌داوطلب زن و 426 هزار و 159 داوطلب مرد در کنکور سال‌91 ثبت نام کرده‌اند که در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، ‌ علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی به‌ترتیب 260 هزار و 55‌نفر، 449 هزار و 955 نفر، 325 هزار و 335‌نفر، 17 هزار و 858 نفر و 13 هزار و 138‌نفر ثبت‌نام کرده‌اند.
به گفته حسین توکلی، 97 هزار و 230‌داوطلب علاقه‌مندی خود را برای شرکت در کنکور گروه زبان‌های خارجی افزون بر گروه آزمایشی اصلی خود اعلام کردند که در مجموع برای 110 هزار و 368 داوطلب کارت ورود به جلسه صادر می‌شود. او اظهار کرد: برای یک‌میلیون و 192‌هزار و 293‌داوطلب کارت ورود به جلسه صادر شده است که از چهارم تا هفتم تیر ماه کارت‌ها از طریق اینترنت توزیع می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: برای هریک از داوطلبان گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه یک پاسخنامه تهیه شده و همه پرسش‌های آزمون عمومی و اختصاصی در هر یک از گروه‌ها همانند سال گذشته شخصی‌سازی‌ و شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی داوطلب روی آن درج شده است. براساس اعلام توکلی، کنکور 91 به‌صورت تستی و چهار گزینه‌ای است و پرسش‌ها از کتاب‌های دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی نظام جدید سالی واحدی طراحی شده است و برای داوطلبان گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه همانند سال گذشته در یک مرحله آزمون برگزار می‌شود و داوطلبان باید در یک جلسه به همه پرسش‌های عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی مربوطه پاسخ دهند.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار کرد: پرسش‌های کنکور تنها منابع اعلام شده است و مانند کنکور سال گذشته به‌صورت مفهومی است و داوطلبانی که کتاب‌های درسی را خوب مطالعه کرده باشند می‌توانند به پرسش‌ها پاسخ دهند.کنکور گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، صبح پنجشنبه 8 تیرماه، هنر بعدازظهر پنجشنبه هشتم تیرماه، علوم تجربی، صبح جمعه 9 تیرماه، زبان‌های خارجی، بعدازظهر جمعه 9 تیرماه و علوم انسانی صبح شنبه 10‌تیرماه در حوزه‌های امتحانی به‌صورت متمرکز برگزار می‌شود.

نتایج اولیه کنکور سال 91 از 15 مرداد اعلام می‌شود و مجازین انتخاب رشته 17 تا 23‌مردادماه می‌توانند انتخاب رشته کنند، نتایج نهایی نیز نیمه شهریور امسال اعلام می‌شود.

کاهش داوطلبان کنکور

کنکور امسال نیز تیر‌ماه برگزار می‌شود، ‌ پیش از این براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی قرار بود کنکور از سال 91 حذف شود که با توجه به آماده‌نبودن زیر‌ساخت‌ها و نا‌هماهنگی بین وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم به سال93 موکول شده است.

پس از آنکه مشخص شد زیر ساخت‌ها در وزارت آموزش و پرورش برای حذف کنکور آماده نیست،‌ کارگروه ماده4 حذف کنکور تصمیم گرفت که کنکور سال 93 حذف شود که فرایند آن از سال90 آغاز شد.در کنکور امسال هم سوابق تحصیلی 25درصد تاثیر مثبت دارد و برای هر داوطلب 2نمره تعیین می‌شود، یک نمره بدون احتساب سوابق تحصیلی و یک نمره دیگر با احتساب سوابق تحصیلی و هر کدام از نمره‌ها بیشتر باشد برای داوطلب محاسبه خواهد شد.

یک‌میلیون و 66 هزار و 141نفر در کنکور امسال ثبت‌نام کرده‌اند که در مقایسه آماری با کنکورهای 2سال گذشته، آمار داوطلبان شرکت‌کننده در کنکور ورودی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور رو به کاهش است، به‌طوری که در کنکور سال 89، یک میلیون و 286هزار و 813 نفر، در کنکور سال90، یک میلیون و 132 هزار و 980 نفر ثبت‌نام کردند.

2هدف برگزاری آزمون استاندارد در دوره متوسطه و حذف کنکور مدنظر است، ابتدا اینکه دانش‌آموزان بتوانند با اعصاب راحت دوران دبیرستان را به پایان برسانند و قدم به دانشگاه بگذارند و دوم اینکه براساس رقابت علمی افراد شایسته‌تر از نظر علمی به‌مراتب بالا برسند که امید است با حذف کنکور این اهداف محقق شود.کنکور ورودی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور امسال طی روزهای 8 تا 10 تیر‌ماه برگزار می‌شود.

---

<
11 مرداد 1391 15:44

Alireza

  • گروه کاربری: میهمان
  • تاریخ عوضیت: --
  • وضعيت:
 
آقا يكي نيست پاسخگو باشه چرا صفحه اعلام نتايج باز نميشه؟

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید