» » درمان پرش پلک و تیک عصبی

مهرگان
 
 
 

درمان پرش پلک و تیک عصبی

18 مرداد 1392

مدت 3 یا 4 روز است که پلک چشم راستم خود به خود در قسمت بالایش تکان می خورد، می خواستم ببینم این یک تیک عصبی است یا نه و اگر هست روش هایی برای درمان ان بگویید(ضمنا چند ماهی است که مشکلات خانوادگی و همینطور فشار واسترس ناشی از امتحان را دارم ایا این تیک یه خاطر همین استرس ها و فشار هاسست) با تشکر

پاسخ : با سلام
آقا ایمان این نوع تیك ناشی از یك استرس گذرا یا اشتغال ذهنی موقت است. بهترین درمان بی اعتنایی است. به مرور زمان حذف خواهد شد. سعی كنید مشكلات را خیلی برجسته و مهم نكنید. راهی برای رهایی از آن پیدا كنید. به خود القا كنید كه گذراست و آنقدرها هم با اهمیت نیست.

پی نوشت:

دکتر حسین ابراهیمی مقدم، روانشناس در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، گفت: تیک های عصبی جز اختلالاتی هستند که عمدتا ریشه روانپزشکی دارند.

وی گفت: تیک های عصبی از رفتارهای حرکتی هستند که در کنترل فرد نیست که به رغم خواسته و اتفاق می افتد ولی به عنوان رفتاری که عادت محسوب نمی شود در صورتیکه فرد حاضر نخواهد بود با اراده هم جلوی آن را بگیرد.

وی افزود: ساده ترین تیک ها، تیک های چشمی هستند که معمولا پلک فرد می پرد و همچنین تیک های آوایی که صوتی و یا به صورت صاف کردن صدا نشان داده می شود.

وی عنوان کرد: دسته دیگر تیک ها در عضلات بدن نمایان می شود که شکستن قلنج به طور مرتب و یا انداختن شانه ها به طور مرتب از تیک های عضلات بدن است.

وی تصریح کرد: دسته دیگر تیک ها ترکیبی از یک تیک هاست که اصولا تیک های عصبی با استرس و عوامل فشارآفرین آغاز می شود.

وی خاطرنشان کرد: کمبود بعضی یون ها مانند منیزیم در به وجود آمدن تیک ها نقش دارد و برای پیشگیری از تیک های عصبی از املاح معدنی باید استفاده کرد.

پرسش و پاسخ

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید