» ضرغامی خودش را با سران قوا اشتباه گرفته؟

مهرگان
 
 
 

ضرغامی خودش را با سران قوا اشتباه گرفته؟

23 مهر 1392

ضرغامی خودش را با سران قوا اشتباه گرفته؟

سایت جمهوریت از پردازش کمرنگ صداوسیما به اخبار مربوط به لاریجانی و روحانی و در عوض، پرداختن در حد روسای قوا به ضرغامی انتقاد کرد.
این سایت نوشت: نبرد ضرغامی با روحانی از همان آغاز ریاست جمهوری یازدهم از چشم کسی پوشیده نماند به طوری که مخاطبان رسانه ملی این نوع اقدامات را که حتی در مورد رئیس پیشین عزت الله ضرغامی؛ علی لاریجانی هم انجام می شد، خوش خدمتی برای رئیس دولت نهم و دهم تلقی کردند.
وی که تا دیروز اخبار دولت دهم را علی رغم اشتباهات فاحش دولت و برخلاف اخبار سایر روئسای قوا به بهترین شکل ممکن پوشش می داد، امروز اخبار مهم حسن روحانی و علی لاریجانی را به گونه ای نامناسب پوشش می دهد به طوریکه شائبه تلاش برای اظهار ارادت به دولت پیشین را با بی توجهی به برنامه های سایر روسای قوا بوجود آمده است.

انعکاس مداوم برنامه های شخص ضرغامی دربرنامه های مختلف خبری، این ذهنیت را بوجود آورده که وی قصد دارد خود را به جامعه عرضه کند.

البته پوشش مفصل سفرها ، دیدارها و ملاقات های رئیس صداو سیما و حضور در اغلب برنامه های خبرساز و پخش در بهترین ساعات شبانه روز ، تنها بخشی از تلاش عزت الله ضرغامی برای جلوه گری روی آنتن است.

برخی مدیران سازمان می گویند: "برخی روزها که رئیس رسانه ملی در برنامه ای شرکت کرده باشد شخصا و یا رئیس حوزه ریاست ضمن تماس با پخش اخبار از نحوه پخش اخبار این رئیس 10 سال بر قدرت نشسته را پیگیری می کنند."

آنها تاکید دارند خبر رئیس رسانه ملی که معمولا زمان زیادی از بهترین بخش های کنداکتور پخش اخبار در یک روز را شامل می شود خبر اول نبوده اما خبر سوم به بعد هم نباشد. حتما قبل از پخش اخبار ضرغامی، خبری از رئیس جمهور منعکس شود و دقت لازم صورت گیرد تا بعد یا قبل از اخبار وی خبری تاسف انگیز منعکس نشود.

این همه دقت و ظرافت در نحوه انعکاس اخبار رئیس رسانه ملی به ایجاد چند شائبه های متفاوتی کمک می کند از جمله اینکه آیا رئیس رسانه ملی در پی ایجاد قوه چهارم در کشور است یا آرزوی رسیدن به ریاست یکی از این قوا را در ذهن می پروراند؟

---

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید