» آنها که با اقدامات خود زمینه تشدید تحریم را فراهم می کنند، شاید از آن سود می برند

مهرگان
 
 
 

آنها که با اقدامات خود زمینه تشدید تحریم را فراهم می کنند، شاید از آن سود می برند

25 آبان 1392

آیة الله وحید:آنها که با اقدامات خود زمینه تشدید تحریم را فراهم می کنند، شاید از آن سود می برند!

باید به دولت مهلت داد، دستور دین این است، قولو للناس حسناً، با تمام مردم دنیا به خوبی سخن بگویید. آیت الله وحید خراسانی تأکید کرد: حضرت امیر(ع) در یکی از فرامین تاریخی خود می فرمایند مردم به دو دسته اند: دسته اول کسانی که در دین برادر تواند و دسته دوم کسانی که در خلقت و آفرینش شبیه تواند، با هر دو گروه طوری رفتار کن که انتظار داری خدا با تو رفتار کند، بنابراین مبنای رفتار و تعاملات بیرونی دولت باید بر چنین پایه ای استوار باشد، اما در گذشته آیا به این گونه رفتار کرده ایم؟!

وزیر اقتصادو دارایی که چند روز قبل با مراجع تقلید دیدار کرد با انتقاد تند آیت الله وحیدخراسانی علیه افراط گراها در کشور مواجه شد.

به گزارش آینده ، در این دیدار آیت الله حسین وحید خراسانی ضمن اشاره به اهمیت سپردن امور همانند امانت هایی که باید به اهل آن سپرده شود، بر توجه و اهتمام جدی به شور با اهل نظر بی غرض، در تصمیم گیری ها گفت: باید به دستور دین عمل شود، اجعلنی علی خزائن الارض انی حفیظ علیم، دو شرط مهم برای سپردن امر لازم است، امانت و کاردانی در آن کاری که به او سپرده می شود.

آیت الله وحید خراسانی بیان کرد: «باید به دولت مهلت داد، دستور دین این است، قولو للناس حسناً، با تمام مردم دنیا به خوبی سخن بگویید.

این مرجع تقلید تأکید کرد: حضرت امیر(ع) در یکی از فرامین تاریخی خود می فرمایند مردم به دو دسته اند: دسته اول کسانی که در دین برادر تواند و دسته دوم کسانی که در خلقت و آفرینش شبیه تواند، با هر دو گروه طوری رفتار کن که انتظار داری خدا با تو رفتار کند، بنابراین مبنای رفتار و تعاملات بیرونی دولت باید بر چنین پایه ای استوار باشد، اما در گذشته آیا به این گونه رفتار کرده ایم؟!»

آیت الله وحید خراسانی افزود: شما مسؤولان را توصیه می کنم، اول به توکل بر خدا و دوم توسل به گوهر عصمت مطلقه، حضرت ولی عصر(عج) که غیر از ایشان پناهی ندارید، و من یتوکل علی الله فهوحسبه...، و ابتغوا الیه الوسیله، وسیله امام زمان(ع) است.
آیت الله وحید خراسانی ضرورت اطمینان به عنایت الهی را یادآور شد و افزود: «هر کسی به غیر از خدا دل ببندد به نتیجه نمی رسد.

وی با تأکید بر ذخائر ارزشمند و غنای منابع ملی کشور گفت: «کار وزارت اقتصاد در زمره سخت ترین امور است.

آیت الله وحید خراسانی با انتقاد از افراطیون گفت: کسانی که پروایی از دشوارتر شدن اوضاع اقتصادی و معاش مردم ندارند و با اقدامات خود زمینه تشدید تحریم های جهانی بر مردم را فراهم می آورند، شاید از آن روست که از این شرایط سود می برند.

این استاد بزرگ حوزه علمیه قم افزود: بسیاری از بیماران امکان تأمین هزینه چند میلیونی داروهای خود را نمی یابند، بسیاری از پدران امکان تأمین جهیزیه دختران خود را ندارند و بسیاری از پدران از این که پسرانشان امکان اشتغال ندارند در عذابند، بنابراین دولت باید با توسل به ائمه اطهار و به ویژه حضرت علی بن موسی الرضا و حضرت صاحب الامر علیهما السلام، با بهره گیری از نظر متخصصان به گره گشایی از معضلات اقتصادی کشور بپردازند و همه اول از قرآن شروع کنید و هر روز به هر مقدار که می توانید بخوانید و به خود حضرت ولی عصر(صلوات الله علیه) هدیه کنید، دست عنایت آن حضرت بر سر شما خواهد بود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از دیدار با آیت الله حسین وحید خراسانی و ابلاغ سلام گرم حجت الاسلام دکتر روحانی، رئیس جمهور با ارائه توضیحاتی در زمینه اوضاع اقتصادی کشور به برشمردن برخی از آخرین تصمیمات دولت در راستای بهبود وضعیت معیشتی کشور و مقابله با تورم افسارگسیخته در جامعه پرداخت.

---

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید