» گاف باسوادترین منتقد توافق ژنو و استقبال گسترده رادیو فردا و ارگان منافقین

مهرگان
 
 
 

گاف باسوادترین منتقد توافق ژنو و استقبال گسترده رادیو فردا و ارگان منافقین

27 بهمن 1392

علت استقبال ارگان منافقین از این اظهارات روشن است. چرا که منافقین در کنار رژیم اسرائیل، از بزرگترین بازندگان این توافقنامه بودند و این توافقنامه که زمینه ساز بهبود روابط کشورمان با کشورهای مهم دنیا شد، عملا فلسفه وجودی این گروه تروریستی را با چالش مواجه کرد.

گاف های باسخنان اخیر حجت الاسلام سید محمود نبویان، علیه توافقنامه ژنو که در یک جمع دانشجویی بیان شده، با استقبال و پوشش گسترده در رسانه هایی چون رادیو آمریکایی فردا و نیز ارگان سازمان تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) روبرو شده است.
گاف باسوادترین منتقد توافق ژنو و استقبال گسترده رادیو فردا و ارگان منافقین

به گزارش خبرنگار «انتخاب»، این نماینده نزدیک به آیت الله مصباح و جریان پایداری که از تهران به مجلس راه یافته و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم نیست، در سخنرانی خود اظهار می کند که یکی دو جلسه با ظریف و عراقچی داشته و 30، 40 ساعت هم روی توافقنامه ژنو وقت گذاشته و کار کرده است.

به نظر می رسد این استاد موسسه آیت الله مصباح، با این میزان کار، یکی از باسوادترین منتقدان توافقنامه ژنو در جریان اصولگراست، چرا که یافته های خود در نقد این توافقنامه را در چند سخنرانی که دعوت شده، بیان کرده و بر خلاف برخی منتقدان این توافقنامه که صرفا تخریب می کنند، بندهای این توافقنامه را به انگلیسی خوانده و معنی و نقد می کند، هر چند پیگیری های خبرنگار «انتخاب» نشان می دهد ادعاهای وی صحت ندارد.

اندر اشتباهات باسوادترین عضو منتقدین!........

نبویان گفته است: در مورد مدت زمان اجرای توافقنامه اگر این مدت زمان ۲۰ ساله را در توافقنامه قید می کردند خیلی بهتر بود اما در توافقنامه نوشته اند long term. یعنی ممکن است اگر امروز مسئول آمریکایی بگوید بیست سال طول می کشد، اما اگر مسئول عوض شود و بگوید پنجاه سال و ما هیچ حرفی برای گفتن نداریم.

در Joint Plan of Action(طرح اقدام مشترک)، دوبار به واژه Long Term، یکبار در «مقدمه» و دیگری در «عناصر گام نهایی یک راه حل جامع» اشاره شده است که با گفته ی ایشان چندان تطابق ندارد.

در «مقدمه» آمده است: هدف از این مذاکرات دستیابی به راه حل جامع(توافق نهایی) طولانی مدت مورد توافق دوجانبه است که اطمینان می دهد برنامه هسته ای ایران منحصرا صلح آمیز خواهد بود.

همچنین در بخش «عناصر گام نهایی یک راه حل جامع» اینگونه آمده است: دوره ی طولانی مدت مشخص شده ای که بر روی آن توافق شود.

وی در ادامه می گوید: در رابطه با طول مدت مذاکرات و مقدار زمانی که نیاز است بگذرد تا اصل تحریم برداشته شود از عراقچی سوال پرسیدم که عراقچی پاسخ داد: ما داد و بی داد کردیم و گفتیم بیست سال خیلی زیاد است. حداکثر پنج سال ولی آن ها در پاسخ گفتند: نه حداقل باید دو رقمی باشد.

این درحالی است که در مقدمه Joint Plan of Action آمده است: این راه حل جامع(توافق نهایی) براساس این اقدامات ابتدایی صورت می گیرد و منجر به گامی نهایی برای طول مدتی می شود که روی آن توافق می شود.این راه حل جامع(توافق نهایی) پروسه ای متقابل و گام به گام است و باعث لغو جامع تمامی تحریم های شورای امنیت سازمان ملل و همچنین تحریم های یکجانبه و چند جانبه کشورها می شود.

البته نبویان در بخشی دیگر تبحر خود در ادبیات انگلیسی را به رخ همگان کشانده و آنطور که خبرگزاری «نسیم» منتشر کرده، می گوید: هدف از این مذاکرات رسیدن به یک راه حل جامع مورد توافق ۲ طرف بوده است و باید یقین پیدا شود که برنامه هسته ای ایران منحصرا صلح آمیز است و جای این سوال است که آمریکا چه زمانی یقین پیدا می کند ؟! هرچه به این مملکت ضربه زده شده بخاطر واژه "mutheri”است به معنای دوطرفه است.

این درحالیست که واژه ی مورد اشاره نبویان را تنها می توان در زبان های آسیای شرقی یافت، چراکه در زبان انگلیسی هیچ نشانی از این کلمه وجود ندارد.

این عضو جبهه پایداری در بخشی دیگر بیان می کند: در مقدمه آمده این راه حل جامع متضمن یک برنامههسته ای است که ازناحیه دوطرف تعریف شده باشد یک طرف ما هستیم و یک طرف هم آمریکا. یکی از صاحب نظران زبان به من گفت این "یک” که در توافق نامه مطرح کردند معنی تحت اللفظی آن نیست.

با این حال در متن مقدمه اینگونه آمده است: این راه حل جامع(توافق نهایی) شامل یک برنامه غنی سازیمورد تعریف طرفین است.

اما نظر نبویان به نقل از یک زبان شناس بی نام و نشان هم چندان درست نیست، چراکه می توان تفسیرهای متفاوتی را در این خصوص ارائه داد اما آنچه در جمله آمده و اهمیت دارد، عبارت «مورد تعریف طرفین» است که به معنای توافق ایران و 1+5 است. با این حال تمامی اشکالات وارده این نماینده مجلس، به توافق جامع(توافق نهایی) است که هنوز مذاکره ای در مورد آن میان ایران و غرب صورت نگرفته است.

استقبال گسترده: از رادیو فردا تا ارگان منافقین!

فایل صوتی سخنرانی او نیز از سوی جریان "جنگ نرم" به صورت گسترده منتشر شده و به عنوان نقد کارشناسانه توافق ژنو به افراد بسیار زیادی ایمیل شده است؛ این جریان که با پشتیبانی برخی مراکز و با هدف مقابله با فتنه فعال شد و برخی فعالان اصولگرای فضای مجازی چند سال قبل، از اعطای ساعتی 7هزار تومان به اعضای این جریان خبر دادند.
علت استقبال ارگان منافقین از این اظهارات روشن است. چرا که منافقین در کنار رژیم اسرائیل، از بزرگترین بازندگان این توافقنامه بودند و این توافقنامه که زمینه ساز بهبود روابط کشورمان با کشورهای مهم دنیا شد، عملا فلسفه وجودی این گروه تروریستی را با چالش مواجه کرد.

این گروهک نیمه جان که با سقوط رژیم صدام به سختی ادامه حیات می دهد، تنها در مقاطعی از سوی سیاسیون تندرو آمریکایی و اروپایی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی مورد استفاده ابزاری قرار می گرفت و اکنون که توافقنامه ژنو، حتی نمایندگان تندرو و ضد ایرانی کنگره آمریکا را به حاشیه رانده، به طریق اولی دلیلی برای اعانه رساندن به این تروریست های ورشکسته باقی نمانده و از همین روست که احساس خطر این گروهک در خصوص توافقنامه ژنو، از اسرائیل هم بیشتر است.
اما آنچه باعث استقبال رادیو فردا از اظهارات نبویان شده، پررنگ و ملموس نشان دادن تحریم ها در دوره احمدی نژاد بوده که با اشاره به "گریه کردن وزرای احمدی نژاد از تحریم ها" در تیتر رادیو فردا برجسته شده است.

این رسانه نوشته: سیدمحمود نبویان، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی و از نزدیکان محمدتقی مصباح یزدی، در سخنانی گفته است که چندین وزیر محمود احمدی نژاد در جلسات غیرعلنی مجلس از فشار تحریم ها اشک می ریختند.
به گزارش روز چهارشنبه ۲۳ بهمن خبرگزاری فارس، آقای نبویان در جمع دانشجویان «اتحادیه انجمن های اسلامی مستقل سراسر کشور» به مسائل مختلفی مانند گریه کردن وزرای دولت محمود احمدی نژاد بر اثر تحریم ها، علت افزایش قیمت مرغ در سال های اخیر، آموزش نیروهای سوری در خاک ایران، انگلیسی حرف زدن محمدجواد ظریف، توافق نامه ژنو و موارد دیگر پرداخته است.

او درباره تاثیر تحریم های بین المللی بر اقتصاد ایران گفته که «در اواخر دولت احمدی نژاد چند تن از وزیران در جلسات غیرعلنی اشک می ریختند».

نماینده تهران در مجلس علت «تغییر قیمت مرغ در ماه رمضان سال پیش» را هم به این شکل توضیح داده است: «ما مرغ خریده بودیم و کشتی حامل آن به آب های خلیج فارس آمده بود و شش ماه می چرخید و از ما حق دموراژ که روزانه ۲۵ هزار دلار است می گرفت ولی در نهایت کشتی را نتوانستیم تخلیه کنیم چون پول را نتوانستیم دست فروشنده اش برسانیم.»

محمود نبویان همچنین درباره ارتباط ایران با بحران سوریه گفته که «ما برای سوریه هزینه نمی دهیم بلکه سوریه برای ما هزینه می دهد» اما افزوده است: «۱۵۰ هزار سوری را به ایران آوردیم و به آن ها آموزش نظامی دادیم و ۱۵۰ هزار را همان جا آموزش داده و ۵۰ هزار نیروی حزب الله را به آنجا فرستادیم و حزب الله هم اعلام کرد که ۸۰ هزار موشک آماده پرتاب شدن به اسرائیل است و این شد که آمریکا در سوریه شکست خورد.»

سیدمحمود نبویان با تاکید بر اینکه «سوریه برای ما مهم است»٬ این پرسش را طرح کرده که «پس چرا ما به ترکیه که علیه سوریه کار می کرد اقدامی نکردیم؟» و پاسخ داده که «چون یک بانک در ترکیه برای ما کار می کرد که آن هم به اسم ما نبود به اسم خودشان بود. اما آمریکا اکنون که با ترکیه یک دست نیست به این بانک گیر داده است که تو برای ایران کار می کردی.»

صادرات نفت: روزانه ۷۰۰ هزار بشکه

سیدمحمود نبویان در سخنرانی خود، به تحریم خرید نفت از ایران نیز اشاره کرده و گفته است: «بدون مبالغه از تیر ماه سال ۹۱ تا اکنون آمریکا اجازه نداده است که یک کشتی خارجی به اسکله ما بیاید و یک قطره نفت بخرد» و «از تیر ماه سال ۹۱ آمریکا همه بانک های دنیا را بر روی ما تعطیل کرد در نتیجه ما نمی توانیم حتی یک دلار را به صورت بانکی جابه جا کنیم.»

این نماینده مجلس با اشاره به وزیر نفت در دولت محمود احمدی نژاد گفته است: «آقای قاسمی می گفت ما مجبوریم خودمان نفت ببریم، به کشتی های خارجی اجازه نمی دهند و جمهوری اسلامی هم بیشتر از یک کشتی ندارد که این باعث شد زمانی که می خواستیم یک محموله نفت به کره جنوبی برسانیم تا زمانی که برگردد دو ماه طول بکشد.»

او همچنین میزان «صادرات» نفت ایران در حال حاضر را «۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار بشکه در روز» عنوان کرده است.

«زبان انگلیسی با کلاس است»

بخش دیگری از انتقادات آقای نبویان، متوجه انگلیسی حرف زدن محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران شده است.

این نماینده مجلس گفته است: «آقای ظریف می دانید چه پیامی را به دنیا منتقل می کنید؟ زبان انگلیسی با کلاس است، این ها بحران هویت است.»

محمود نبویان از وزیر امور خارجه ایران نقل قول کرده که در پاسخ به این انتقاد گفته است: «وقتی خبرنگاری انگلیسی سوال می کند، من اگر فارسی جواب بدهم حرف من منتقل نمی شود. {من} گفتم مترجم ببرید. گفت حاج آقا خیال تان را جمع کنم اصلا با ترجمه ۵۰ درصد حرف منتقل نمی شود. گفتم اجازه هست من نکته دیگری بگویم از همان اول حضرت آقا، هاشمی، خاتمی رفته اند و مترجم برده اند پس اصلا مشکل ما با دنیای غرب این است که آن ها ۵۰ درصد حرف های ما را نمی فهمند. گفت اتفاقا حاج آقا همینطور است.»

آقای نبویان افزوده است: «پس ما هم ۵۰ درصد حرف اوباما را نمی فهمیم. در جمع ۱۰۰ درصد حرف هم را نمی فهمیم.»

توافق ژنو؛ سر تا پا تعهد
توافق نامه ایران با گروه ۱+۵ که به توافق ژنو مشهور شده، بخش دیگری از سخنرانی عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس بود.
آقای نبویان این توافق نامه را «سر تا پا تعهد» دانسته و گفته است: «در رابطه با طول مدت مذاکرات و مقدار زمانی که نیاز است بگذرد تا اصل تحریم برداشته شود، از {عباس} عراقچی {معاون وزارت امور خارجه ایران} سوال پرسیدم که عراقچی پاسخ داد ما داد و بیداد کردیم و گفتیم بیست سال خیلی زیاد است. حداکثر پنج سال ولی آن ها در پاسخ گفتند: نه حداقل باید دو رقمی باشد.»

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با تمجید از تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در دوران ریاست سعید جلیلی، گفته است: «زمانی ما در اوج بودیم که مکان و زمان توافق را ما تعیین می کردیم و آمریکا تابع بود و می پذیرفت. در یک مذاکره کا ترین اشتون گفت که دیگر فایده ای ندارد. این شماره تماس من، شما خیلی سرسخت هستید.»

«ما هم شماره خود را دادیم و گفتیم این هم شماره تماس ما. این اشتون که ناز می کرد، ۲۵ روز بعد همین خانم اشتون نه که زنگ بزند سه بار نامه زد که چرا دیگر مذاکره نمی آیید. آقایان کلاس شان این است که کری به ما زنگ زده است. کلاس داره؟»سوادترین منتقد توافق ژنو و استقبال گسترده رادیو فردا و ارگان منافقین

---

<
9 اسفند 1392 14:39

مواظب باش

  • گروه کاربری: میهمان
  • تاریخ عوضیت: --
  • وضعيت:
 

amu movazeb bash chi chi balghor mikoni !! ha
-kheil harfe moft tu site et mizani !! in mamlekat sab nadare amsale u ro az site ha filter kone
bare akharet bashe be agha mesbah mipari vaella par paret mikonam ! bara man yhoo messenger baz zadane ip to gir ovordane shomare tellet messe abe khordane! jatam gir biaram riz rizet mikonam ;) amsale shoma tu kon kur soal midid ke kia ahmadi nejato ovordan ru kar az ghaza j soalam jebheye paidarie bude akhe jujeha sale 84 jebheye paidari bude !!! enghade ghod ghod nakonin ! kari nakon site eto gel begiram

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید