» شلاق امام علی(ع) برای سوءاستفاده‌گران از بیت‌المال بود/ با رانت و اختلاس، مردم به بهشت نمی‌روند

مهرگان
 
 
 

شلاق امام علی(ع) برای سوءاستفاده‌گران از بیت‌المال بود/ با رانت و اختلاس، مردم به بهشت نمی‌روند

15 تیر 1393

کسانی که می‌گویند دولت مسئول بهشتی کردن افراد است، بیشتر به جای تبلیغ اسلام، به دنبال تخریب رئیس جمهور هستند. اگر دولت بخواهد، افراد را بهشتی کند، باید ابتدا دنیای آنها را آباد کند و معیشت‌شان را درست کند مگرنه جامعه‌ای که دنیا و اقتصادش خراب باشد، به سمت فساد و گناه حرکت می‌کند....

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: عملکرد برخی به دلیل جهالت و عده‌ای نیز به دلیل مسائل سیاسی و تخریب دولت، موجب شده تا گروهی خواسته یا نخواسته در جهت تخریب چهره رحمانی از دین بکوشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی فاضل میبدی در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص اظهارات اخیر یکی از علمای قم که از منتقدان دولت نیز محسوب می‌شود مبنی بر به دست گرفتن شلاق توسط امام علی(ع) در بازار برای مجازات مجرمان در ملاءعام، گفت: آنچه در تاریخ درباره شلاق به دست گرفتن امام علی(ع) آمده است، این است که ایشان شلاق را در برابر متجاوزان به حقوق مردم و کسانی که از بیت‌المال سوء استفاده می‌کردند، بدست می‌گرفت.

وی با بیان اینکه متاسفانه در طی هشت سال اخیر، از اموال بیت المال به شدت سوء استفاده شد و حقوق ملت تضییع شد، اظهار داشت: کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند، در طول این مدت سکوت کرده بودند و با سکوت‌شان، موجب تضییع بیشتر حقوق مردم شدند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: امام علی(ع) بیشتر از شلاق گرفتن، مهربان بود و میان فقرا انقاق می‌کرد.

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه کسانی که می‌گویند دولت مسئول بهشتی کردن افراد است، بیشتر به جای تبلیغ اسلام، به دنبال تخریب رئیس جمهور هستند، یادآور شد: اگر دولت بخواهد، افراد را بهشتی کند، باید ابتدا دنیای آنها را آباد کند و معیشت‌شان را درست کند مگرنه جامعه‌ای که دنیا و اقتصادش خراب باشد، به سمت فساد و گناه حرکت می‌کند.

فاضل میبدی با تاکید بر اینکه تا زمانی که رانت و اختلاس در کشور وجود داشته باشد، نمی‌توان انتظار داشت دولت افراد را بهشتی کند، ابراز داشت: دولت باید با سامان بخشیدن به سیاست خارجی، بهبود دادن اقتصاد کشور، کاهش تورم و ایجاد شرایط رونق و کسب و کار و اشتغال را فراهم کند و دولت تدبیر و امید نیز سعی کرده در همین راستا گام بردارد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص تلاش‌های برخی از افراد مبنی بر نشان دادن چهره‌ غیررحمانی و خشن از اسلام نیز تصریح کرد: عملکرد برخی به دلیل جهالت و عده‌ای نیز به دلیل مسائل و اغراض سیاسی و تخریب دولت، موجب شده تا گروهی خواسته یا نخواسته در جهت تخریب چهره رحمانی از دین بکوشند.

---

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید