» کارنامه احمدی نژاد بیش از آنکه تصور می شود سیاه است

مهرگان
 
 
 

کارنامه احمدی نژاد بیش از آنکه تصور می شود سیاه است

16 تیر 1393

چکیده :هشت سال مسند نشینی آقای احمدی نژاد مشکلات زیادی را برای کشور چه در عرصه سیاست‌خارجی و چه در بخش سیاست داخلی و ارزش‌های نظام به همراه داشت تا جایی که شاهد خیانت‌های زیادی به نظام بودیم. از سوی دیگر فساد و مشکلاتی که در طول این 8 سال بر کشور تحمیل شد، موضوعی نبود که بر مردم پوشیده باشد....

کارنامه احمدی نژاد بیش از آنکه تصور می شود سیاه است

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری معتقد است که کارنامه احمدی نژاد بیش از آنکه تصور می شود سیاه است و هیچ تایید و اقبالی از جانب مردم ندارد.

احمد کریمی اصفهانی، دبیر کل جامعه اسلامی اصناف و بازار در گفت‌‌وگو با نامه نیوز، با اشاره به تحرکات احمدی نژاد و طیف او برای بازگشت به سیاست، گفت: هشت سال مسند نشینی آقای احمدی نژاد مشکلات زیادی را برای کشور چه در عرصه سیاست‌خارجی و چه در بخش سیاست داخلی و ارزش‌های نظام به همراه داشت تا جایی که شاهد خیانت‌های زیادی به نظام بودیم. از سوی دیگر فساد و مشکلاتی که در طول این ۸ سال بر کشور تحمیل شد، موضوعی نبود که بر مردم پوشیده باشد.

وی با بیان اینکه، نمیدانم با این همه خطایی که در دوره‌ای احمدی‌نژاد رخ داد چطور اطرافیان ایشان می‌توانند اسمی از احمدی‌نژاد و بازگشت او بیاورند، افزود: احمدی نژاد از نظر اعتقادی هم به مملکت آسیب رساند؛ احمدی نژاد با وجود نظر رهبری مبنی بر اینکه شخص اقای مشایی نمی‌تواند مناصب دولتی داشته باشد، اما حاضر به رها کردن وی نبود و هر صحبتی را که مشائی مطرح می‌کرد دنبال و تائید می‌کرد. امام (ره) معتقد بودند که انقلاب محدود به ۴ دیواری ایران نیست، در صورتی که آقای مشائی انقلاب را مکتب ایرانی دانست و مکتب ایرانی را علم کرد که این موضوع خیانتی به امام و مردم بود.

این عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه احمدی‌نژاد بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان جایی ندارد، خاطرنشان کرد: خود احمدی‌نژاد هم اعلام کرد که اصولگرا نیست و با فریب از نردبان اصولگرایی بالا رفت و بالاخره گفت که اصولگرا نیستم. کسی که به اصول معتقد نیست، مطمئنا یک اصولگرا نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه، احمدی نژاد رکوردشکنی کرد و به بیش از ۳ هزار قانون را زیر پا گذاشت، افزود: آن هم در کشوری که قوای مختلف دارد و برنامه ریزی توسط قوای مقننه اعمال می‌شود، احمدی‌نژاد به تنهایی اجتهاد شخصی داشت، کشو‌رهایی که به سمت دیکتاتوری می‌روند هم همین روند را دارند و کم کم قوانین را زیر پا می‌گذارند لذا به جایی می‌رسند که فقط خودشان را قبول دارند، و این خطایی بود که در دولت نهم و دهم پیش آمد که این مسئله جای تامل دارد و اگر ادامه پیدا کند معلوم نیست سرانجام کارشان به کجا بیانجامد. شاید یکی از دلایل اینکه اقبالی از ایشان نشده فساد و بهم ریختگی قوانین ایجاد شده در ۸ سال گذشته است.

این فعال اصولگرا خاطرنشان کرد: مسئله بزرگترین فساد مالی مطرح شده در دوران احمدی نژاد در حالی است که چندین مورد دیگر از فساد مانند تامین اجتماعی نیز در این دوران رخ داد و ما باید سال‌ها تلاش کنیم تا این خرابی ها را از بین ببریم.

وی با بیان اینکه در زمینه درآمدهای نفتی ما در هشت سال حضور احمدی نژاد شاهد سوء مدیریت های فراوانی بودیم، افزود: تورم مسئله‌ای دیگری است که در زمان احمدی نژاد در حد بسیار بالا بود و تولید در وضعیت بسیار نامناسبی قرار داشت که به تعطیلی دستگاه های تولیدی انجامید، موضوعی که مسئله‌ی قابل توجهی است.

کریمی اصفهانی در بخش دیگری از اظهاراتش به سیاست‌های یارانه ای دولت انتقاد کرد و گفت: مقرر شد که بخشی از یارانه‎ها به بخش تولید پرداخت شود اما حتی ۳۰ درصد هم سود بانکی به بنگاه‌های اقتصادی داده نشد که این مساله خیانت بزرگی محسوب می‎شود زیرا تولید را می‌توان در طول یکسال خراب کرد اما ساخت آن ۸ الی ۹ سال به طول می‌انجامد تا آن یکسال خرابی درست شود.

وی تصریح کرد: موضوعاتی که مطرح کردم کارنامه‌ آقای احمدی نژاد است. البته مشکلات بسیار است مسائلی همچون اختلافاتی که بین خانواده‌ها در اجتماع پیش آمد، مسائل سیاست خارجی که با سیاست‌های کلان مقام معظم رهبری در تضاد بود و باعث ایجاد مشکلاتی در صحنه‌ بین الملی شد و… همگی ناشی از سوء مدیریت احمدی نژاد بود.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: اگر بخواهیم مشکلات را به طور کامل بگوییم چندین روز طول می‌کشد. در هرصورت در کارنامه احمدی نژاد این نوع مسائل و کاستی‌ها وجود دارد. معتقدم که وی هیچ تائید و اقبالی از سوی مردم نداشته باشد. اگر در رابطه با یارانه‌ها فک می‌کند پولی در جیب مردم ریخته است هم کاملا در اشتباه است. این موضوع مصداق همان ضرب المثل است که می‌گوید: آدمی که گردو در دامنش میریختند و چوبی به سرش می‌زدند.

وی درخصوص اظهارات داوری و جوانفکر از اطرافیان احمدی نژاد مبنی بر بازگشت سریع احمدی نژاد به سیاست، افزود: آقای جوانفکر و دوستان دیگرشان جزء متهمین بودند و در دولت نهم و دهم تخلفات بسیار زیادی داشتند؛ بالاخره حرف‌ها زده می‌شود حالا این پیش درآمدش است که با حاشیه وارد شوند و کم کم با متن هم به جامعه بیایند. با این کارنامه ای که دولت نهم و دهم داشت پیش بینی می‌کنیم که مشکلاتی در صلاحیت وی به وجود آید، البته ما نمی‌توانیم برای شورای نگهبان تعیین تکلیف کنیم.

---

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید