» اظهارات بی سابقه احمدی نژاد علیه مجلس؛

مهرگان
 
 
 

اظهارات بی سابقه احمدی نژاد علیه مجلس؛

21 اردیبهشت 1391

اظهارات بی سابقه احمدی نژاد علیه مجلس؛

احمدی نژاد در حرم امام رضا (ع) طی اظهاراتی بی سابقه، به شدت از مجلس انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی "انتخاب" از مشهد؛ وی که عصبانی به نظر می رسید؛ اظهار داشت :‌ طرح هدفمندی یارانه ها از مهمترین طرح های دولت است و این طرح مقدمه تحولات بزرگ اقتصادی است .

وی گفت : اقتصاد ایران می تواند جزو چند اقتصاد بزرگ دنیا باشد.

احمدی نژاد با بیان این مطلب كه '‌تا جان در بدن دارم اهداف اعلام شده را پیگیری خواهم كرد و هرگز كوتاه نخواهم امد'‌ گفت كه عده ای تلاش می كنند تا هدفمندی یارانه را زیر سئوال ببرند. دائما شایعه پراكنی می كردند ، اخبار دروغ و جعلی منتشر می كردند و با كمك بیگانگان و برخی عناصر داخلی در یك توطئه و اقدام ضد مردمی در بازار ارز و طلا كه مطلقا ارتباطی به هدفمندی یارانه ها ندارد ؛‌ اخلال كردند.

احمدی نژاد گفت : این مساله ای كه در بازار ارز و طلا دیدید حاصل توطئه مشترك داخلی و خارجی بود . دولت درصدد بوده و هست كه قاطعانه با این توطئه برخورد كند و اجازه ندهد كه به ملت عزیز ایران فشار وارد كند.

وی در عین حال گفت كه '‌ برخورد با این توطئه ها نیازمند اطلاعات دقیق و صریح و در زمان مناسب است كه متاسفانه دست دولت از این جهت خالی بود.'

وی با اشاره به وجود نیروها و عناصر اطلاعاتی مومن ؛ هوشمند و توانمند گفت :‌ به عنوان مقدمه آن توطئه با طرح موضوعات فرعی كاذب و دروغین با طراحی پیچیده تلاش كردند ذهن و اندیشه عناصر اطلاعاتی ما را به حوزه های غیراصلی و غیرواقعی معطوف و در واقع غفلت ایجاد كردند تا بتوانند توطئه خود را اجرا كنند.

رییس جمهوری گفت :‌امروز دولت بر شرایط بازار و این توطئه مسلط شده است و با تمامی توان در تلاش است تا این توطئه زشت را خنثی و ریشه كن كند.
رییس جمهور گفت: دارند همه کاری می کنن تا جلوی کار دولت را بگیرند، می گویند بنزین می خواهد 2000 تومان شود، چرا دروغ می گویید؟

وی افزود: قبلاً می گفتند اگر طرح یارانه ها کلید بخورد، تولید می خوابد، تورم سر به فلک می کشد و 500 درصدی می شود، اما الان الحمدلله اتفاقی نیافتاده، تورم 6 درصد است، دو درصد آن هم تازه برای اقتصاد جهانی است.برخی می گفتند تولید کشور صفر می شود، الحمدلله صفر نشده است!

احمدی نژاد گفت: دائم می گویند که دولت می خواهد اجناس را گران کند، ما می خواهیم گران کنیم؟ ما که دائم درپی ریشه کنی گرانی هستیم.

وی اضافه کرد: تیتر می کنند که سناریو مرحله دوم هدفمندی آماده شده، پشت سرهم دروغ می گویند. در حالی که چنین نیست.

احمدی نژاد با اشاره تلویحی به مجلس افزود: اینها از پیشرفت ملت ایران ناخشنودند، می خواهند برنامه های ملت را مختل کنند!

وی اضاافه کرد: می گویند که بنزین را 100 تومان گران کنید، 50 تومانش را بدهید مردم، 50 تومانش را هم بگذارید برای حساب های خاص!

احمدی نژاد ادامه داد: به اینها می کوییم چگونه مردم پول افزایش 50 تومانی بنزین بدهند، می گویند که خب مردم صرف جویی کنن، آخر مردم چگونه صرفه جویی کنن؟!

رییس دولت دهم افزود: 50 تومان بقیه آن را هم می گویند بدهید به حساب های خاص تا هر وقت خواستند وام ها و پول های بی صاحب 22 میلیاردی تا 500 میلیاردی بدهند به افراد خاص، اگر هم ندهند می روند گوش وزیر را می گیرند تا برکنارش کنند.

وی در پایان گفت: اینها نمی خواهند خشنودی ملت را ببینند، اما همزمان با ضربه زدن به مردم، به گور خواهند رفت.

احمدی نژاد در پایان، حضور مردم در استقبال از او را "حماسی" خواند.

---

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید