» آموزش بک آپ گرفتن از آپدیت های ویندوز XP و دیگر ویندوز ها برای استفاده در ویندوز جدید

مهرگان
 
 
 

آموزش بک آپ گرفتن از آپدیت های ویندوز XP و دیگر ویندوز ها برای استفاده در ویندوز جدید

27 تیر 1391

آموزش بک آپ گرفتن از آپدیت های ویندوز XP و دیگر ویندوز ها برای استفاده در ویندوز جدید :

بهترین روش :

با برنامه ای مثل اکرونیس قبل از اینکه برنامه ای نصب کنید از ویندوز ایمیج بگیرین سپس همان ایمیج را restore کنید تا آپدیتهای ویندوز بازگردنند.

روش دوم :

در ونیدوز فایلهای آپدیت شده به مسیر:
C:/Windows/SoftwareDistribution/Download

میرود و شما کافی است که فولدر دانلود را یک کپی ازش نگه دارید و بعد از نصب ویندوز به سرجاش برگردونید.
در ویندوز xp در هر فولدر داخل این فولدر دانلود، فایل update.exe وجود داره که باید دونه دونه اجرا کنید. ولی این فایل exe در ویستا وجود نداره و ساده ترین کار این هست که چه در xp و چه در ویستا وقتی محتوای فولدر دانلود را کپی کردید به اینترنت وصل بشید و windows update را فعال کنید اونوقت ویندوز آپدیت تمام فایلها را شناسایی کرده و وقتی میبینه فایل جدیدی برای دانلود نیست دستور install فایلهایی که شما کپی کردید را میده.

اگر احتیاج به یک پچ خاصی از آپدیتها داشتید فقط کافی است کد اون پچ را به سایت مایکروسافت بدید.

بخاطر این که دوستان نظر گذاشتن زیر این پست که مقدار فایلها کم هست و حجمشان کمه. باید بگم که احتمالا یک نرم افزاری دارند که کار disk cleanup ویندوز را انجام میدهد و فایلهای داخل این پوشه را پاک کرده و یا در تنظیمات ویندوز دستکاری کردند.
من تصویر فولدر download ویستای خودم را آپلود کردم در پائین میبینید.

همینطور که میبینید دارای 20 item هست و داخل هر پوشه پر از فایل هست که نزدیک به 100 مگابایت میشود. اگر ویندوز شما ویستا sp1 که تنظیماتش استاندارد خود مایکروسافت باشه که در تنظیماتش دستکاری نشده باشه باید همچین چیزی داشته باشید.
اگر همچین فایلهایی ندارید احتمال دیگه وجود داره که جایی ترفند رجیستری از سایتها و وبلاگها خواندید اجرا کردید و باعث میشه که تنظیمات ویندوز عوض شده و فایلهای آپدیت را دیگر ذخیره نمیشوند.

موفق باشید

---

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید