» آموزش کنترل و نظارت بر دانلود و آپلود (چگونه شارژ اینترنت بدون دلیل کم می شد ؟)

مهرگان
 
 
 

آموزش کنترل و نظارت بر دانلود و آپلود (چگونه شارژ اینترنت بدون دلیل کم می شد ؟)

31 تیر 1391

آموزش کنترل و نظارت بر دانلود و آپلود (چگونه شارژ اینترنت بدون دلیل کم می شد ؟) :

سلام

کم شدن شارژ اینترنت شما 2 دلیل فرضی دارد ،

1) استفاده پنهانی ویندوز و نرم افزار های سیستم شما از اینترنت

2) استفاده فرد دیگری از نام کاربری و رمز عبور اینترنت شما

توضیح :

رفع مشکل اول :

برای کنترل ورود و خروج ارتباطات ( یا دانلود و آپلود ) بهترین راه استفاده از یک فایروال با قابلیت request connect می باشد. یعنی نرم افزار فوق برای اتصا نرم افزار های مختلف ویندوز ما از ما اجازه ارتباط را بگیرید و ما بنا به نیاز خود ارتباط را کنترل کنیم.

یکی از بهترین فایروال ها ، فایروال COMODO می باشد ، که تنها گوشه ای از قابلیت این نرم افزار request connect می باشد.

بعد از نصب فایروال COMODO و انتخاب این گزینه :

آموزش کنترل و نظارت بر دانلود و آپلود (چگونه شارژ اینترنت بدون دلیل کم می شد ؟)


از این به بعد می توانید ، تمام ارتباط ها را نظارت کنید. به این صورت که هر وقت نرم افزاری به اینترنت خواست متصل شود یک آلارم به شما داده می شود و شما می توانید نام فایل ، اسم فایل ، Safe بودن و یا نبودن ، آن را ببینید و بعد در خواست را تایید کنید ، یادتان باشد که باید در خواست اتصال به ایترنت برخی فایل های سیستمی به اینترنت را هم بدهید و فقط مرورگر کافی نیست ( به نام SVChost و system ) در ضمن می توانید انتخاب کنید که این جواب شما ( اجازه یا عدم اجازه ) به این نرم افزار تکرار شود یا خیر ، یعنی در صورت در خواست اتصال دوباره فایروال چه واکنشی دهد ؟

فایروال کمودو رایگان و قابل دانلود از سایت خود شرکت می باشد :

http://personalfirewall.comodo.com/free-download.htmlرفع مشکل دوم :

زمانی که شما به اینترنت متصل می شوید ، در صورت باز بودن پورت های خاصی از ویندوز شما ، افزاد دیگر می توانند به مودم اینترنت شما متصل شوند ، خب تا این جا مشکلی نیست ، اما معمولا این اقدام توسط افرادی انجام می شود که دارای IP نزدیک به شما را داشته باشند ، ( یعنی به مرکز مخابراتی شما متصل با شند و یا از یک سرویس دهنده (ISP) مشترک استفاده میکنند ). خب با متصل شدن به مودم شما می توانند یوزرنیم و پسورد ذخیره شده در آن را مشاهده کنند و از همین طریق به طور غیر مجاز پهنای باند شما را از بین ببرند.

برای رفع این مشکل به شرکت اینترنتی خود تماس بگیرید ، از آنها در خواست کنید رمز عبور شما را عوض کنند ، سپس با استفاده از فایروالی که در بالا معرفی کردم و همچنین تغییر پسورد مودم از حالت پیش فرض ( که همه مودم ها پسورد admin هستند ) ، به یک پسورد معتبر از تکرار این اتفاق جلو گیری کنید.

موفق باشید

---

<
6 آذر 1391 09:37

ابوالفضل

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
سلام
شارژ 2 گیگابایت اینترنت ایرانسل دارم و وقتی شارژ رو به اتمام برسه دوباره مجددا با ده هزار تومان ایرانسل برای اینترنت شارژ می کنم و وقتی حساب کاربری اینترنت ایرانسل با شماره : #1*3*7*3*140* بزنم نوشته شده :
اعتبار GPRS شما 2035461 ریال می باشد شما تا تاریخ 1391/09/30
فرصت دارید از این اعتبار استفاده کنید.
سوالم این است که وقتی هر صفحه وب سایت مرور می کنم به اندازه 100 از حساب کاربری کم میشود، آیا بستگی به نوع شارژ ماهیانه 2 گیگابات یک ماه استفاده می کنم از حساب کم می شود؟ لطفا جواب سوال را به طور کامل به ایمیل اینجانب ارسال فرمائید با تشکر: ABOLFAZL.DAVARI85@YAHOO.COM

<
4 خرداد 1392 00:54

فرهاد

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
سلام خسته نباشید
مطلب جالبی گذاشتید
من اصلا اصلا دانلود ندارم اما هر هفته 1 گیگ مصرف دارم تقریبا بیشتر آپدیتهای روزانه را غیر فعال کردم اگرهم به یک وب سربزنم اهنگهاشو غیرفعال میکنم اما باز فایده نداره کاملا گیج شدم بدون هیچ دانلودی هرهفته 1گیگ؟امروز خودم رمز کاربری اینترنتم را عوض کردمامیدوارم فایده داشته باشه
میشه درباره این جمله بیشتر توضیح بدید«خب با متصل شدن به مودم شما می توانند یوزرنیم و پسورد ذخیره شده در آن را مشاهده کنند»

<
15 تیر 1392 10:32

غزاله

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
من هر روز برای گوشیم شارج میخئم اما دوست دارم رایگان باشد خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخسسسسسسسسسسسستتت
تتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتههههههههه شدمممممممم

<
9 خرداد 1393 14:19

darande

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
من این نرم افزار رو دانلود کردم ولی عکسه یک علامت تعجب که لطفا کمکککککککککککککممممممممممم ککککککنییییییییییییییییدددددددد

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید