» » نکات مهم در خرید مسکن ،املاک، خانه ،ساختمان

مهرگان
 
 
 

نکات مهم در خرید مسکن ،املاک، خانه ،ساختمان

19 آبان 1391

نکات مهم در خرید مسکن ،املاک، خانه ،ساختمان

 

نکات مهم در خرید مسکن ،املاک، خانه ،ساختمان


در هنگام خرید خانه یا ملک یا ساختمان نکات بسیار مهمی وجود داردکه باید با دقت به آنها توجه شود تعداد 48 مورد آن در ادامه اشاره شده است .


قبل از مطالعه متن ذیل برای آگاهی بیشتر از نحوه تنظیم قرارداد خرید یا فروش ملک اینجا را مطالعه نمایید .

۱-- به هزینه های که ممکن است هنگام خرید وجود داشته باشد توجه داشته باشید مانند هزینه ,سند ,محضر پایان کار, مالیات, کمیسیون املاک,
2 -توجه به پایداری ومقاومت سازه ساختمان در برابر حوادث طبیعی.
3- قبل ار اینکه برای بازدیدملک یا آپارتمانی بروید به تعدادواحدهای کل ساختمان توجه کنید . تعداد مطلوب ۱۵ تا ۳۰ واحد است. کمتر از این تعداد مدیریت ساختمان را سخت کرده و تعداد بیشتر باعث شلوغی طبقات و راهرو ها خواهد شد.
4- به تعداد واحدها در هر طبقه نیز توجه کنید تعداد واحد های موجود در هرطبقه هم اهمیت دارد. مخصوصااگر واحدها در هر طبقه کنار هم قرار گرفته باشند ودران هانزدیک به هم باز شود. بهترین حالت در مورد آپارتمان های چند واحدی در یک طبقه, آپارتما های مقابل هم ویا نیم طبفه است. البته شکل ایده آل آن است که در هر طبقه یک واحد باشد, یا حداقل هر واحد در هر طبقه راهروی مخصوص به خود را داشته باشد.
5- یکی از مهم ترین جاهایی که در یک ملک وساختمان باید بازرسی شود سیستم سرمایش و گرمایش آن می باشد. حتما از شوفاژ خانه یا موتورخانه بازدید نمایید و دقت کنید که موتور خانه دارای پنجره تهویه و اعلام حریق باشد هم چنین به نفع شماست که از سیستم های پیشرفته یرمایش و گرمایش استفاده شده باشد.
6- به نمای ساختمان توجه کنید نمای ساختمان اولین چیزی است که جلب توجه میکند.نمایی که هم دوام وهم زیبایی را با هم داشته باشد. انواع مختلف سنگ مانند گرانیت و….. است ضمنا شستشو وتمیز نگه داشتن آن هم ساده تر و کم هزینه تر است.
7- به ورودی ساختمان توجه کنید. برای رفت و آمد بهتر باید حداقل عرض استاندارد آن رعایت شود. این مقدار حتما باید بیشتر از ۱۱۰ سانتی متر باشد. عرض راه پله ها نیز باید حداقل۹۰ سانتی متر باشد تا عبور و مرور به راحتی صورت گیرد.
8- به پله ها نیز توجه کنید ابعاد استاندارد پله ها هم به کاهش خطرات و حوادث به خصوص برای کودکان و سالمندان کمک می کند.یک پله استاندارد باید حداقل ۳۰ سانتی متر عرض و ۱۸ سانتی متر ارتفاع داشته باشد. اما اگرساختمان بالای ۴ طبقه داشته باشد استاندارد ترین پله ها هم نمی تواند جای آسانسوررا در آن بگیرد.
9 - به ورودی و خروجی پارکینگ ها توجه کنید که در زمستان به علت یخ زدگی موجب سرخوردن ماشین شما در حین بالا آمدن یا پایین رفتن نشود.
10 - سعی کنید خانه هایی با بیش از جهار طبقه بدون آسانسور را برای خرید انتخاب نکنید, چون حتی اگر در طبقات پایین باشید و یا بتوانید بالا و پایین رفتن روزمره را تحمل کنید, میهمان های شما و همسایگان محترمتان چنین تحملی را ندارند و حتی شما هم تحمل سروصدای آن ها رانخواهید داشت.
11 - توجه به نوع کاربری در اصل سند یا مبایع نامه.
12 - طراحی نقشه معماری به منظور حصول اطمینان از ارتباطات صحیح بین اجزای مختلف هر واحد از بلوک ساختمانی, بر اساس این که ساختمان مسکونی یا اداری یا تجاری باشد.
13 - حصول اطمینان از عدم اتلاف انرژی در ساختمان زیرا اتلاف انرژی به مرور زمان برای شما هزینه های زیادی خواهد داشت.
14 - حصول اطمینان از ضد صوت بودن یا راههای کاهش ورود صوت و صدا به داخل ساختمان.
15 - بازدید ملک یا ساختمان مورد نظر در چندین نوبت شبانه روز برای اطمینان از دید, نوردهی و عوامل محیطی دیگر.
16 - توجه به کیفیت ضروری ترین مایه زندگی یعنی آب مصرفی و آشامیدنی منطقه.
۱7 - توجه به فشار برق و میزان کیفیت روشنایی.
18 - اگر قرار باشد فضایی بیشتر از بقیه نورگیرتر باشد بهتر است این فضا اتاق خواب ها و نشمین باشند. چون بیشتر ساعت عمر مان را در طول شبانه روز در این منطقه از منزل میگذرانیم. ودر مورد نور آشپزخانه هم دقت کنیم . بهتر است پنجره ای از خانه یا حداقل نورگیر ساختمان درآشپزخانه وجود داشته باشد.
19 - به جنس کفپوش ها دقت کنید
20 - کابینت های mdf در مقایسه با سایر انواع دوامی بیشتر همراه با زیبایی کافی دارند و می تواننید در آشپزخانه های مدرن آن ها را ببینید. مراقب باشیدکه تعداد کابینت ها وقرار گیری آن ها مناسب باشد.
21 - به جنس پوشش دیوارها هم توجه کنید. اگر رنگ استفاده شده, قابل شستشو باشد تا چند سال از رنگ آمیزی و دردسرهای آن در امان هستید.
۲2 - لوله های فاضلاب و آب بهتر است از جنس چدن ویا لوله پولیکای فشار قوی انتخاب شده باشدتا احتمال صدمه به آن ها کمتر باشد.
23 - وجود بالکن یکی از چیز هایی است که ابتدا چندان مهم تلقی نمی شود. اما تدریج به اهمیت آن ‍پی می برید.فواید و موارد استفاده بالکن بسیار است.از خشک کردن لباس ها گرفته, تا گذاشتن دبه های ترشی وهمین طور نشستن و چای خوردن…………
24 - انباری هم یکی از ضروریات یک خانه مسکونی مطلوب است. اگر فضای خاص انباری ندارید به فضای کمدها اهمیت بدهید و آنها را دست کم نگیرید.
25 - توجه به فشار گاز وکیفیت وچگونگی لوله کشی گاز در داخل ساختمان.
26 - توجه به کیفیت وچگونگی لوله کشی آب در داخل ساختمان.
27 - حصول اطمینان از نبود آلودگی صوتی و جلوگیری از انتقال صدا, از بیرون به داخل ساختمان واز واحدی به واحد دیگر در ساختمان.
28 - رعایت اصولی که موجب تامین بهداشت و رفاه وآسایش ساکنان ساختمان می شود مانند:طراحی درست پلان, پنجره ها, نورگیرها, و……
29 - تحقیقات محلی برای اطمینان از امنیت و رفتارهای محیطی محله.
30- حصول اطمینان ازرعایت نکات ایمنی در انشعابات و تاسیسات, برق, گاز ,آب, ساختمان.
31 - توجه به موارد دفع زباله و شیوه های دفع زباله مانند شوتینگ زباله در برج ها.
32 - توجه به کیفیت و چگونگی نصب درب های ورودی و خروجی و داخلی.
33 - حصول اطمینان از طراحی درست و اجرای صحیح عایق کاری های رطوبتی.
34 - طراحی درست و اجرای صحیح عایق کاری های حرارتی, به منظور جلوگیری از تبادل حرارت.
35 - حصول اطمینان از ایمن بودن ساختمان در مقابل آتش سوزی.
36 - تعبیه وسایل اطفای حریق, بسته به مورد از نصب کپسول تا لوله کشی اطفای حریق.
37 - پیش بینی هشدار دهنده های مورد نیاز در ساختمان برای اعلام خطر به ساکنان در زمان های بروز خطر.
38 - کنترل نقشه نمای ساختمان و اجرای آن ها چه از نظر ایمنی و حفاظتی.
39 کنترل نقشه های نمای ساختمان از نظر زیبایی و تناسب آن با محیط اطراف.
40- برسی و کنترل پرونده برگه های آزمایشگاهی مصالح مصرفی در سازه ساختمان.
41- کنترل جا نمایی ساختمان و محل احداث آن, برای اطمینان از این که ساختمان روی گسل احداث نشده یا در مسیل قرار نگرفته است مقاومت ساختمان در برابر زلزله و استحکام پایه های آن در مقابل نشست زمین , اقتصادی بودن ساختمان چه از لحاظ خرید و چه نگهداری و زیبایی که شامل مواردی مانند نورگیر بودن, خوش نقشه بودن و….. می شود.
42 - اطمینان از وجود پله فرار و راه های خروجی ایمن و سریع در ساختمان های مرتفع و وجود چاه ارت و برق گیر, درچنین ساختمان هایی.
43 - نمی تواند نوع و نحوه مصرف مصالح ساختمان را بعد تکمیل شدن آن ارزیابی کرد و ساختمان مقاوم را پیدا کرد اما خوب است فاکتور هایی که یک ساختمان را مقاوم می کنند, را بشناسیم.مثلا در سازه فولادی ,نوع اتصلات و نیز مهاربندی آنها اهمیت فراوانی دارد.امادر سازه های بتنی, چزی که مهم است نوع بتن مصرفی ونیز قطر میل گردهای استفاده درآن است.اگر بتوانیم در طی زمان ساخته شدن از یک کارشناس قابل اعتماد مشورت بگیریم واین اطلاعات را به دست بیاوریم, که موفق شده ایم, ساختمان مقاومی را انتخاب کنیم. اما اگر نتوانستیم, که معمولا هم, چنین است, ناچاریم همین پرسش ها را از مالک بپرسیم و پاسخ های اورا با یک کارشناس در میان بگذاریم. یعنی ناچاریم به ادعای مالک اعتماد کنیم. اما نکته ای که خود مامی توانیم ار لحاط پایداری ساختمان در برابر زلزله کنترل کنیم, ابعاد ستون ها در طبقات مختلف و پارکینگ است که ایا با توجه به تعداد طبقات وبار وارد شده از طرف آن ها, این ستون ها جوابگو هست یا خیر؟
44 - اگر به سروصدا حساس تر هستید و زمان های حیاتی استراحت را در منزل نمی خواهید به هیچ عنوان از دست بدهید بهتر است از خیر طبقه همکف و اول بگذرید چون سر وصدای خودروها در پارکینگ ونیز دود آن ها, این امکان را از شما خواهد گرفت.
45 - سعی کنید به طبقات بالاتر بروید که با بلا رفتن آن, مناظر زیباتری را نیز می توانید از پنجره ها تماشا کنید.اما طبقات آخر نروید چرا که آنجا هم مشکلات خاص خود را دارد:مشکلات مربوط به پشت بام, بیشترین خرابکاری را در طبقه آخر به بار می آورند. طبقات بالاتر یک مشکل دیگر هم دارند و آن این که امکان فرار اضطراری در موقع زلزله و آتش سوزی احتمالی, احتمالی کمتر خواهد بود.
46 - به پارکینگ ها توجه کنید,پارکینگ ساختان را برسی کنید.وضعیت پارکینگ باید به نحوی باشد که هر خودرو طوری قرار بگیرد که مزاحم توقف خودروهای همسایگان دیگر نباشد وورود وخروچ به آن به سهولت امکان پذیر باشد. مسلما اگردر ورودی پارکینگ از نوع قابل کنترل از راه دور باشد , ایمن تر است.علت فقط در راحتی باز و بسته کردن در نیست.متاسفانه سرقت خودروها در هنگامی که راننده به قصد بستن در پیاده شده, امر شایعی است.
47 - آنچه که در نقشه آپارتمان باید به آن توجه کنیم, آن است که طبق اصول معماری, دستشویی در کنار در ورودی یا نزدیک ترین فضا به آن قرارگیرد.آشپزخانه نیز بایستی رو به روی در ورودی و یا نزدیک ترین فضا به آن در نظر گرفته شود تا دسترسی به آن آسان باشد.اتاق نشمین و اتاق خواب ها بهتر است با راهرویی از اتاق پذیرایی جدا شده باشد تا درهنگام ورود میهمان, اختصاصی بودن آنفضا تامین شود. برای حمام مناسب ترین نحل راهروی کنار اتاق خواب هاست که هم محفوظ بوده و هم بتوان از اتاق خواب ها راحت به آن دسترسی داشت.البته در آپارتمان های بزرگ یک حمام اختصاصی داخل یکی از اتاق خواب ها در نظر گرفته می شود.
48 - نورگیر بودن یک آپارتمان اهمیت زیادی داشته و به مسایل مختلفی بستگی دارد. اولین نکته, موقعیت قرار گرفتن ساختمان است.اکثر ساختمان های جنوبی از نظر نور مشکلی ندارند, مگر آنکه اطراف آن را ساختمان های بلند تری اجاطه کرده باشند.معمولا ساختمان های شمالی نورگیری مناسبی ندارند ولی از همه بدتر ,ساختمان های شرقی- غربی است که در هنگام طلوع و غروب خورشید به خصوص در فصل تابستان نورگیری بیش ازحد داشته و چشم را به شدت آزار میدهد.

آنچه از حقوق باید بدانید

<
17 بهمن 1391 10:51

حسین سرمد

 • گروه کاربری: عضو سایت
 • تاریخ عوضیت: 17.11.1391
 • وضعيت: آفلاين
 
سلام طی شماره 76252 متن نوشتم من وشریکم 15 سال است زمینی را که سندش بنام ما دوتاست ساخته ایم ونیمه کاره رهاشده است فردی دوواحد باده میلیون پیش خرید کرده ومابقی را که میباید میداد تاکنون نداده ودادگاه رای داده پول را واریز کند.درصددفروش هستیم تاهرکس سهم خودرابردارد ولی ایشان نه پولش راوار یزکرده ونه به سهم خود قانع است ملک هم فسیل شده تکلیف ما چیست

<
27 فروردین 1392 10:51

سعید

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
لطفا در مورد شرایط فسخ کد رهگیری هم مطالبی بنویسید ضمنا من می خواهم بدانم اگر فروشنده شرط فسخی خارج از قرار داد و بر روی یک صفحه عادی از خریدار بگیرد(چنانچه هریک از چکهای فوق پاس نشودفروشندگان میتوانند نسبت به فسخ قرارداد بصورت یک طرفه وبدونه مراجعه به مراجعه به مراجع قضایی اقدام نمایندتاریخ فسخ هم زمان بااسترداد وجوه واریزی خریدار به حساب شماره ..... فروشنده می باشد)آیا میتواند قرار داد را فسخ کند در این صورت کد رهگیری چه خواهد شد (ضمنا املاک با فروشنده نسبت فامیلی دارد)

<
1 تیر 1392 17:06

حسینی

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
با سلام شوهرم بدهی مهریه دارد ودر داد خواست اعسار اعلام نموده بود اموال منقول وغیر منقولی ندارم که با فروش ان مهریه همسرم را یکجا پرداخت نمایم (در سال 88 ) و چهار ماه بعد از تقسیط مهریه اپارتمان خود را بصورت وکالتی فروخته است . وبا توجه به اینکه اپارتمان هیچ مشکلی بابت صدور سند قطعی نداشته هنوز بعد از چهار سال خانه بنام خریدار نشده است. (به احتمال زیاد معاملعه صوری بوده برای فرار از پرداخت دین) 1- ایا شوهرم میتواند با توجه به دادخواست اعساری که داده مبنی بر اینکه اموال منقول و غیر منقولی برای فروش ندارد که مهریه را یکجا پرداخت نماید اپارتمانی که داشته بفروشد. 2- ایا این معامله حتی اگر صوری نبا شد صحیح میباشد 3- ایا میتواند ادعا نماید چون مسکن جزئ مستثنیات دین میباشد لذا فروش ان قانونی میباشد( لازم بذکر است هنگام ازدواج با بنده ایشان خانه ای نداشتن و بعد از پنچ سال زندگی مشترک اپارتمان خریدن وچون وکالتی خریداری شده بود مدرکی نداشتیم که وجود انرا در دادگاه مهریه ثابت نمائیم و الان هم ایشان پس از ازدواج مجدد حدود سه سال است که عنوان میکند در مسکن اجارهای زندگی مینماید) 4- ایا این معامله را میتوان بعنوان فرار از دین عنوان نمود و انرا باطل نمود( بعد از اینکه متوجه شدم شوهرم بطریق صلح نامه خانه را بنام خود کرده انرا از طریق دادکاه بازداشت نمودم هنوز سند در اداره ثبت بنام شوهرم میباشد 5- چگونه میتوانم صوری بودن معامله را ثابت نمایم . (لازم بذکر است خریداری که ادعا میکند خانه را خریده در ان زندگی نمی کند وخانه را از همان اول اجاره داده است ) با تشکر از راهنمایی شما

<
11 مرداد 1392 00:22

سلمانی

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
با سلام
خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید بهترین ابعاد زمین خصوصاً بر آن ؛ زمین بمتراژ بین 150 تا 200 متر مربع جهت تآمین پارکینگ با اسکلت بتنی و فلزی که شهرداری مجوز ساخت 5 طبقه + 2 طبقه پیلوت و پارکینگ را صادر نماید ، چه ابعادی است و هزینه ساخت اسکلت بتنی با فلزی چه درصدی اختلاف دارند.
با تقدیم احترام و توفیق روزافزون

<
26 مرداد 1392 20:07

رضا

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
نقل قول: سعید
لطفا در مورد شرایط فسخ کد رهگیری هم مطالبی بنویسید ضمنا من می خواهم بدانم اگر فروشنده شرط فسخی خارج از قرار داد و بر روی یک صفحه عادی از خریدار بگیرد(چنانچه هریک از چکهای فوق پاس نشودفروشندگان میتوانند نسبت به فسخ قرارداد بصورت یک طرفه وبدونه مراجعه به مراجعه به مراجع قضایی اقدام نمایندتاریخ فسخ هم زمان بااسترداد وجوه واریزی خریدار به حساب شماره ..... فروشنده می باشد)آیا میتواند قرار داد را فسخ کند در این صورت کد رهگیری چه خواهد شد (ضمنا املاک با فروشنده نسبت فامیلی دارد)

نقل قول: سعید
لطفا در مورد شرایط فسخ کد رهگیری هم مطالبی بنویسید ضمنا من می خواهم بدانم اگر فروشنده شرط فسخی خارج از قرار داد و بر روی یک صفحه عادی از خریدار بگیرد(چنانچه هریک از چکهای فوق پاس نشودفروشندگان میتوانند نسبت به فسخ قرارداد بصورت یک طرفه وبدونه مراجعه به مراجعه به مراجع قضایی اقدام نمایندتاریخ فسخ هم زمان بااسترداد وجوه واریزی خریدار به حساب شماره ..... فروشنده می باشد)آیا میتواند قرار داد را فسخ کند در این صورت کد رهگیری چه خواهد شد (ضمنا املاک با فروشنده نسبت فامیلی دارد)

نقل قول: سلمانی
با سلام
خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید بهترین ابعاد زمین خصوصاً بر آن ؛ زمین بمتراژ بین 150 تا 200 متر مربع جهت تآمین پارکینگ با اسکلت بتنی و فلزی که شهرداری مجوز ساخت 5 طبقه + 2 طبقه پیلوت و پارکینگ را صادر نماید ، چه ابعادی است و هزینه ساخت اسکلت بتنی با فلزی چه درصدی اختلاف دارند.
با تقدیم احترام و توفیق روزافزون

نقل قول: سعید
لطفا در مورد شرایط فسخ کد رهگیری هم مطالبی بنویسید ضمنا من می خواهم بدانم اگر فروشنده شرط فسخی خارج از قرار داد و بر روی یک صفحه عادی از خریدار بگیرد(چنانچه هریک از چکهای فوق پاس نشودفروشندگان میتوانند نسبت به فسخ قرارداد بصورت یک طرفه وبدونه مراجعه به مراجعه به مراجع قضایی اقدام نمایندتاریخ فسخ هم زمان بااسترداد وجوه واریزی خریدار به حساب شماره ..... فروشنده می باشد)آیا میتواند قرار داد را فسخ کند در این صورت کد رهگیری چه خواهد شد (ضمنا املاک با فروشنده نسبت فامیلی دارد)

<
7 اسفند 1392 13:48

shiva

 • گروه کاربری: عضو سایت
 • تاریخ عوضیت: 5.12.1392
 • وضعيت: آفلاين
 
با سلام
آيا طبق قانون متراژ پاركينگ و انباري به مساحت ساختمان افزوده ميشود و بايد براي خريد آنها پولي پرداخت شود؟
بنده اهواز خانه اي 88 متري خريدم كه با انباري و پاركينگ 102 متر بو ولي فقط پول88 متر رادادم در سند هم مساحت ملك 88 متر ذكر شده بود و انباري و پاركينگ فقط مشخصاتشون در سند ثبت شده بود ولي پولي براي آنها ندادم
در شيراز خواستم آپارتمان پش خريد كنم هم بنگاه و هم مالك گفتند كه بايد پول پاركينگ و انباري هم بپردازم
لطفا راهنمايي بفرماييد از نظر قانوني كداميك صحيح مي باشد؟

<
14 فروردین 1393 13:47

محمد 303

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
عالی عالی عالی دستتون درد نکنه خیلی خیلی خیلی.

<
6 اردیبهشت 1393 11:41

عبدالرضاکاشانی

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
سلام رضا هستم
سوال این است که :
برای معامله املاک تجاری (خرید وفروش) چه موضوعات وموارد ومدارکی وشرایطی لازمه لطفا راهنمایی کنید

<
24 خرداد 1393 00:43

حمید

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
یک دستگاه آپارتمان را پیش خرید کردم و به علت افزایش قیمت محل فروشنده به برگشت زدن 3 فقره چک اینجانب اقدام به استفاده از خیار تاخیر ثمن معامله کرده،خوشبختانه با دلایل واعتراف کاشیکار این شبهه برطرف شد و دادگاه متوجه شدایشان به تعهد ش عمل نکرده بوده و چک ها را قبل از اتمام کاشیکاری برگشت زده است، ضمنا.3 چک مربوط به تاسیسات بوده که این شخص پس از لوله کشی اب سردوگرم ان 3 را به بانک برده 2 تا برداشت کرده که من اعتراضی نداشتم اما سومی را برگشت زده مو عنوان میکند پکیج و سایر تاسیسات شامل تاسیسات این مرحله نیست و از چند بنگاه اشنایش استعلامی نیز گرفته که عکس این استعلام را بنده از صنف مشاورین املاک و صنف تاسیسات سرمایشی گرمایشی گرفتم که در ان میگوید تاسیسات یعنی همه اقلام نه قسمتی ازان،حال اینکه 1) من از چه قانونی برای توضیح و تفسیر تاسیسات در اپارتمانها استفاده کنم؟ 2 ) این شخص با چند شاهد دروغین قصد دارد اعلام کند که من قرار بوده برایساختمان کاشی بخرم و به علت کسرموجودی و سر دواندن فروشنده این کار را انجام ندادم ، ایا تهیه مصالح و شرایط مربوط به ان و دستور کار عملکرد فروشنده در این شرایط قانون قابل استنادی ندارد؟ با تشکر

<
25 دی 1393 23:00

حمیدرضا

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
با سلام و تشکر از سایت خوبتون
بنده با یکی از دوستانم شریک شدم،و ایشون زمین رو خریداری کردن و بعد از اون به من پیشنهاد داد که شریک بشیم . منم گفتم باید 2 دانگ از زمین به نام من بشه . و ایشون وکالت تام دادن روی 2 دادنگ زمین به بنده. حلا من 1 سوال دارم . من برای این که مطمئن بشم بهش گفتم مبایعه نامه و کدرهگیریشو برام بیار تا من ببینم دقیقا زمین رو همین مبلغی که می گی خریداری کردی ،اما ایشون می گن که کدرهگیری نداره و نیازی به کدرهگیری نیست و .... می خواستم بپرسم برای خرید فروش یک زیمن مگه نباید حتما کدرهگیری تهیه بشه ؟ من فقط می خوام بدونم زمین رو همون مبلغی که خودش میگه خریده و ارزون تر نخریده باشه . ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر

<
6 تیر 1394 10:36

مادر امیر محمد

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
من آپارتمان نوسازی رو در پیشوای ورامین خریداری کردم و درحال حاضر فقط قرارداد نوشته شده و مبلغ 10 میلیون هم طی یک فقره چک به مالک پرداخت شده و مقرر شده مابقی هم طی یک فقره چک دیگر 15 روز بعد از اولین چک پرداخت شود آپارتمان وام 35 میلیونی داشته و تاریخ سند هم اول شهریور قید شده. 1- آیا درست است که تا قبل از اجرای سند کل مبلغ باقیمانده به مالک پرداخت گردد در حالیکه فقط قرارداد در بنگاه امضاء شده؟ 2- پرداخت اقساط وام از چه زمانی بعهده اینجانب می باشد؟ لطفاً راهنمایی کنید متشکرم

<
15 مهر 1394 12:51

ح

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
باسلام من یک اپارتمان پیش خرید کردم به قیمت 85میلیون تومان که 50 میلیون نقدی و35 میلیون انهم وام باشد ومبلغ سودوام هم در دفترچه قرارداد قید نشده ونوشته که سود مشارکت وام به عهده خریدار می باشدولی بنا به گفته خودش وام گرفته اما وامی در کار نیست ومیگوید مضاربه گرفته ام وجالب اینجاست که قرار بود به مدت 18ماهه تحویل دهد اما تا حالا حدود 9 ماه از پایان قراداد تحویل گذشته واپارتمان هنوز اسکلت هست وتمام نیست وادعامیکند که شما اون مبلغ وام بیایید پرداخت کنید وهیچ سند ومدرکی هم ندارد که برای ان ساختمان وام گرفته باشد والان هم چنانچه ما بعد از حدود 2سال 6ماه بابت اسکلت یک اپارتمان 85میلیونی با محاسبه ایشان 110میلیون باید پول بدهیم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

<
30 خرداد 1395 14:08

majid2728

 • گروه کاربری: عضو سایت
 • تاریخ عوضیت: 30.03.1395
 • وضعيت: آفلاين
 
با سلام
بنده یک واحد آپارتمان خردیده ام که از موعد تحویل آن یک سال میگذرد آیا من میتوانم ضرر تحویل ر اطبق مبایعه نامه در موقع تحویل بگیرم.

<
4 آبان 1395 01:21

میترا

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
سلام من اپارتمانی پیش خرید کرده بودم که بنابر مشکلی که برایم پیش اومد مجبور شودم بفرشم در قولنامه زکر شد که اگه سند دیر حاضر شد ضرو زیان بدم من هم که پول لازم بودم امضا کردم حالا به مشکل بر خوردم خریدار شکایت کرد که یه سال از قرارمون گذشته حالا از من ضرو زیان میخاهدراهنمایم کنید لطفن

<
23 آبان 1395 21:54

مهران

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
مرسی . خوب بود

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید