» وقتی جنتی بجای هاشمی مجتهد سیاسی می شود!

مهرگان
 
 
 

وقتی جنتی بجای هاشمی مجتهد سیاسی می شود!

25 دی 1391

وقتی جنتی بجای هاشمی مجتهد سیاسی می شود!این درد را باید به کجا برد که سهم مرد بزرگی مثل آیت الله هاشمی رفسنجانی از صدا وسیما- که کارنامه درخشان او شناسنامه انقلاب است و شهید مطهری او را تنها مجتهد سیاسی موجود در میان روحانیون کشورمی دانست و امام برای بازگشت سلامت مندانه او از سفر هند قربانی کرد و امرمهم اداره جنگ را به دست او سپرده بود و گاه با نظر و رای و خواهش او – همانند تغییرموضعش پس ازعزل مرحوم آیت الله منتظری که اعلامیه برکناری را همان شب به رادیو نمی دهد- نظرخود را تعدیل می کرد، همو که امام به مدد بیش از 40 سال آشنایی اش با او به او اعتماد داشت- نشان دادن تصویر بی صدای چند ثانیه ای او هر دو هفته یکباردرجلسات مجمع است و یا از سالی تا سال دیگر!مصاحبه ای کمتراز دو ،سه دقیقه با خبرنگار سیما درخیابان انقلاب در راه پیمایی 22 بهمن!

دکتر غلامعلی رجایی در وبلاگش نوشت:

کله گنده‌ها و شکست‌خورده‌های سیاسی، امروز از انتخابات آزاد صحبت می‌کنند و یکی از آن‌ها که گردن کلفت‌ تر از همه است، از مدت‌ها قبل این موضوع را مطرح کرد و بقیه هم به دنبال آن ،این بحث را مطرح می‌کنند و درخارج هم منافقان، سلطنت‌طلب‌ها، آمریکا و اسرائیل‌‌ همان را می ‌گویند.
این فراز مهم خطیب موقت جمعه تهران، آقای احمد جنتی درنمازجمعه هفته گذشته است. همو که به دلیل اینگونه مواضعش دراین سالهای تلخ من وامثال من ازاینکه وی را نشانه خدا – آیت الله- بخوانیم و بدانیم، به شدت اکراه داشته و داریم.
از چند منظر باید به این سخنان نگریست:

1- زمان و مکان القای این کلمات مصلای نمازجمعه است که خطیب بجای دو رکعت نماز باید مردم را موعظه کند و در نهایت مسائل مبتلا به آنان را مطرح نماید.نیازبه توضیح این مطلب نیست که شارع مقدس خطبه های نمازجمعه را مستمسک حمله به این و آن قرار نداده است. خوشبختانه تمام خطبه های رسول خدا صلی الله علیه وآله موجودند .گمان ندارم کسی در سیاست قابل مقایسه با ایشان باشد. آیا رسول گرامی اسلام درهیچ خطبه ای به اهل ایمان، آن هم از نوع سابقین درآن و مجاهدین در راه اعتلای اسلام حمله کرده است؟

2- خطیب جمعه درخطبه های نماز خود با بکار بردن عباراتی مانند" گردن کلفت ها" کسانی را از این تریبون مورد عتاب و حملات خود قرار داد که قطعا می دانست و می داند که این افراد هیچ امکان دفاعی از خود در برابرحملات او ندارند .این با کجای عدالت خطیب می خواند؟ بماند هرچند در خطبه ها از کسی نامی به میان نیامد، اما جامعه بیدار ما به فوریت دریافت که مراد جنتی از گردن کلفت، کسی جزآیت الله هاشمی رفسنجانی نیست. مرد صبوراین روزها، هموکه مرد روزهای سخت و بحرانی این کشور و انقلاب بوده و هست .همو که برمبنای اعتماد رهبری با شایستگی تمام برمسند ریاست مجمع مشورتی تشخیص مصلحت نظام که آقای جنتی هم یکی از اعضای آن است، تکیه زده است.


3- بلافاصله رسانه های دشمن و مخالفین این کشور و از جمله بی بی سی مرموز با آب وتاب زیادی به انعکاس این بخش از خطبه های آقای جنتی در مذمت هاشمی و دیگرانی که این اصطلاح را بکار برده اند پرداختند و ازقرارمعلوم حالا حالا این سوژه را رها نحواهند کرد.

پیشترآقایان ،اصلاح طلبان را که زبان به نقد وضع موجود گشاده بودند، متهم می کردند که با نوع عمل وحرف زدنشان برای رسانه های دشمن خوراک تهیه کرده اند! آیا این اظهارات تهیه خوراک برای رسانه هایی مثل bbc ,voa و... نیست ؟ آیا اینگونه سخن گفتن آب به آسیاب دشمن ریختن نیست؟ آیا اینگونه تاختن علیه مقامات رسمی کشور، آن هم درخطبه های نمازجمعه تهران بهانه به دست دشمن دادن نیست ؟ اگرنیست که هست!،فرق آن با عمل منتقدین اصلاح طلب درچیست؟

4-آقای جنتی سالهای طولانی است دبیر شورای نگهبان و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است. آیا براساس رهنمودهای امام به مسئولان - که لابد ازآن آگاهی دارند- منعی داشت ایرادات خود را نسبت به طرح انتخابات آزاد با آیت الله هاشمی و احمدی نژاد در میان بگذارد و آن را به سطح جامعه آن هم با این تعابیر ناپسند نکشاند تا هم سخنانش دستمایه تخریب نظام توسط رسانه های بیگانه نشود و هم نامحرمان از شرایط پدید آمده سود نبرند و در ذهن جهانیان چنین القا نکنند که دولتمردان ایران و بویژه روحانیون کهنه کارانقلاب به جان هم افتاده اند وهمدیگررا تخریب می کنند؟

5- نمی دانم خطیب جمعه چقدر تاریخ می داند ومهمترازآن چقدرازعبرتهای دوره مشروطیت آگاهی دارد که درآن بخشی از روحانیت علیه بخشی دیگر به تلاش افتاد تا او را از صحنه بدر کند وکرد! و سرانجام تلخ مشروطیت آن شد که مجتهد طراز اول تهران یعنی جناب شهید شیخ فضل الله نوری در 13 رجب در میدان توپخانه تهران در پیش چشم مردم بر دار شود .همو که قبل از بر دار شدن در جمله ای تکان دهنده پس ازآنکه گفت: هذه کوفه الصغیره- تهران کوفه کوچک است- گفت: من اقلا دراین شهر بیش از 2400خطبه عقد خوانده ام.

6-اگر آقای جنتی به تشخیص خود به کسی می تازد که بیش از 60 سال است در صحنه سیاست وخدمت دراین کشورحضور دارد و تخریب وی را جزء نمازمی داند که حرفی نیست! ولی اگرسخنگوی جریانی است که درمجلس ونماز جمعه نماینده دارد ومی خواهد به هرقیمت ممکن هاشمی را از سر راه بردارد و منتظری دیگری را ازهاشمی بسازد و بتراشد، سخت دراشتباه است. چه هاشمی مرد صبوری است که با اینگونه تاختن ها آشناست و درصحنه می ماند و آرزوی گوشه نشینی وعزلت وی هرگزمحقق نخواهد شد.

7- این درد را باید به کجا برد که سهم مرد بزرگی مثل آیت الله هاشمی رفسنجانی از صدا وسیما- که کارنامه درخشان او شناسنامه انقلاب است و شهید مطهری او را تنها مجتهد سیاسی موجود در میان روحانیون کشورمی دانست و امام برای بازگشت سلامت مندانه او از سفر هند قربانی کرد و امرمهم اداره جنگ را به دست او سپرده بود و گاه با نظر و رای و خواهش او – همانند تغییرموضعش پس ازعزل مرحوم آیت الله منتظری که اعلامیه برکناری را همان شب به رادیو نمی دهد- نظرخود را تعدیل می کرد، همو که امام به مدد بیش از 40 سال آشنایی اش با او به او اعتماد داشت- نشان دادن تصویر بی صدای چند ثانیه ای او هر دو هفته یکباردرجلسات مجمع است و یا از سالی تا سال دیگر!مصاحبه ای کمتراز دو ،سه دقیقه با خبرنگار سیما درخیابان انقلاب در راه پیمایی 22 بهمن!

8- با دو نطقی که رسایی درمجلس کرد و تعابیرآقای جنتی درخطبه های نماز جمعه تهران، متاسفانه باید گفت که تریبون های مجلس و نماز جمعه دیگرمقدس نیست .باید به خدا پناه برد ازاینکه درمجلس و نماز جمعه و در صدا وسیما حرمت بندگان خدا شکسته می شود وازآنان دفاعی نمی شود وحرمت شکسته شدگان هم ،هیچ امکانی دردفاع ازخود ندارند.

برای درمان این درد باید به فوریت چاره ای اندیشید .

---

<
27 اردیبهشت 1392 23:02

ترنم

  • گروه کاربری: میهمان
  • تاریخ عوضیت: --
  • وضعيت:
 
باشد بنز سوار رد میشود باشد اشکال ندارد.اما این ملت نمیگذارند اختلاس میلیاردی تان تکرار شود

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید