» حمله به لاریجانی در سخنرانی 22 بهمن 91 در قم

مهرگان
 
 
 

حمله به لاریجانی در سخنرانی 22 بهمن 91 در قم

22 بهمن 1391

حمله به لاریجانی در سخنرانی 22 بهمن 91 در قم

 

حمله به لاریجانی

گزارش کامل

طبق گزارش های رسیده ، هنگام سخنرانی لاریجانی در قم جمعی از حاضرین به ایشان اعتراض و حمله کردند...

 

شفاف نوشت:

همزمان با 22 بهمن ، گروهی سازماندهی شده ، سخنرانی رئیس مجلس در قم را به آشوب کشیدند. علی لاریجانی که در حرم حضرت معصومه (س) سخنرانی می کرد ، بعد از گذشته 4-3 دقیقه از سخنانش ، با شعارها و جنجال عده ای مواجه شد که حرم را به آشوب کشیدند و سخنان وی را قطع کردند. لاریجانی هم به احترام حرم و برای این که اوضاع بیش از پیش متشنج نشود ، سخنان خود را قطع کرد و مراسم ناتمام ماند.

 

الف نوشت:

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی که با حضور در شهر مقدس قم قصد داشت از سمت خیابان شهدا به طرف حرم مطهر حرکت کند، به علت بی‌ نظمی ایجاد شده از سوی تعدادی از افراد که اعلام کردند ما با ولایتمداری اینجا حاضریم و مخالف برنامه‌های ضدمعیشتی هستیم از سمت خیابان چهارمردان به سمت حرم مطهر حرکت کرد. لاریجانی با حضور در حرم مطهر حضرت معصومه(س) در حال سخنرانی بود، که عده‌ای با سردادن شعار الله اکبر مانع ادامه سخنرانی وی شدند و لحظاتی بعد آیت‌الله سعیدی، تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) و امام جمعه قم به ایراد سخنرانی پرداخت.

 

خبرگزاری وابسته به دولت در خبری با دید مثبت نوشت:

سخنرانی "علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی با شعارهای مردم درباره ضرورت حفظ وحدت و اتحاد میان مسوولان ناتمام ماند. هنگام سخنرانی رییس مجلس ؛ مردم ولایتمدار قم با سردادن شعارهایی مانع از ادامه سخنان وی شدند.

لاریجانی تلاش بسیاری کرد که مردم را به آرامش دعوت کند اما مردم با سردادن شعار همچنان مانع از ادامه سخنرانی وی شدند. محافظان لاریجانی ، وی را از محل خارج کردند و پس از آن آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) و امام جمعه موقت قم به جای لاریجانی به ایراد سخن پرداخت. معترضان شعارهایی نظیر ˈخونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماستˈ، ˈحسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماستˈ، سر دادند.

 

گفتنی است چند سال پیش نیز در حرم حضرت معصومه ، همین قیبل افراد سخنرانی آیت الله هاشمی رفسنجانی را به هم ریخته بودند.

 

سپس خبرگزاری خانه ملت وابسته به مجلس شورای اسلامی نوشت:

صبح امرور در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر مقدس قم عده اندکی که مشخص بود از قبل سازماندهی شده بودند ، تلاش کردند با برخی شعارها علیه رئیس مجلس مانع سخنرانی دکتر لاریجانی در مراسم شوند و در مراسم باشکوه گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی در شهر مقدس قم ایجاد آشوب کنند. رئیس مجلس پس از شعارهای این افراد سخنرانی خود را نیمه تمام گذاشت. این اتفاق در حالی صورت می گیرد که مقام معظم رهبری همگان را به وحدت، حفظ احترام مسئولان قوا و پرهیز از اختلاف فراخوانده بودند.

 

خبرنگار ایلنا جزئیات این ماجرا را گزارش داد:

عده ای حدود 100 نفر از حامیان محمود احمدی نژاد که برخی از آن‌ها کفن پوش بودند، از همان آغاز سخنرانی شروع به سردادن شعار و بعد از آن پرتاب مهرهای نماز به سمت رییس مجلس کردند. سخنرانی علی لاریجانی نماینده مردم قم و رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع راهپیمایان 22بهمن قم، با تشنج و درگیری نیمه تمام ماند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، علی لاریجانی نماینده مردم قم و رئیس مجلس شورای اسلامی که ظهر امروز به عنوان سخنرانی اصلی جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصوم(س) قم، نتوانست سخنرانی خود را به پایان برساند، چرا که عده ای حدود 100 نفر از حامیان محمود احمدی نژاد که برخی از آن ها کفن پوش بودند،

بلافاصله پس از آن که علی لاریجانی پشت تریبون قرار گرفت، شروع به سردادن شعارهایی از جمله "لاریجانی، بصیرت، بصیرت"، "خواص بی بصیرت، مایه ننگ ملت" و... کردند، اما لاریجانی بی توجه به این شعارها، سخنرانی خود را ادامه داد. بعد از حدود دو الی سه دقیقه که سخنرانی لاریجانی همراه با هیاهوی این افراد ادامه داشت،

به یک باره پرتاب مهرهای نماز حرم حضرت معصومه(س) به سمت علی لاریجانی و بعد از آن پرتاب کفش و نعلین نیز شروع شد، که بازهم علی لاریجانی به سخنرانی خود ادامه داد و به همین دلیل برخی از مردم قم و روحانیون حوزه علمیه که حامی نماینده شهرشان بودند، در جلوی جایگاه سخنرانی قرار گرفته و دست های خود را روی هوا نگاه داشتند تا مهرهای نمازی که به سمت جایگاه پرتاب می‌شود، به لاریجانی برخورد نکند. علی لاریجانی یک بار خطاب به افراد شعاردهنده گفت آقایان حالا بنشینید، که این افراد شدت اعتراض خود را بیشتر کرده و رفته رفته از نقاط مختلف شبستان امام خمینی(ره) خود را به نزدیک ترین نقطه سخنرانی رساندند و نرده‌هایی که در صفوف اول و جایگاه چیده شده بود را انداخته و به سمت جایگاه سخنرانی حمله ور شدند که به همین دلیل محافظین رئیس مجلس مجبور شدند، وی را از شبستان امام خمینی(ره) بیرون ببرند.

پس از آن احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی که در دوران انتخابات مجلس نهم در لیست جبهه پایداری و حامیان آیت الله مصباح قرار داشت، روی جایگاه رفت و معترضین را به آرامش دعوت کرد. حجت الاسلام سعیدی امام جمعه قم بلافاصله پشت تریبون قرار گرفت و خطاب به افراد حاضر در شبستان امام خمینی(ره) گفت: ای امیدهای دل رهبری، گوش به فرمان او حرکت کنید.

متن کامل سخنان حجت الاسلام سعیدی متعاقبا منتشر می‌شود.

خاطرنشان می‌شود که شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) در تاریخ 15 خرداد 1385 نیز شاهد بی حرمتی عده ای از شاگردان آیت الله مصباح یزدی به آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود، یعنی درست یک سال بعد از تهمت‌هایی که محمود احمدی نژاد نسبت به آیت الله هاشمی رفسنجانی زد، اما حال بعد از سخنان محمود احمدی نژاد در یکشنبه گذشته در مجلس شورای اسلامی و مسائلی که در مورد خانواده لاریجانی مطرح کرد، بازهم شبستان امام خمینی(ره) شاهد یک اقدام مشابه سال 85 بود.

برخی از مردم قم بعد از پایان این جلسه می گفتند جشن پیروزی انقلاب به کام مردم قم تلخ شد. گفتنی است صبح امروز علی لاریجانی به محض ملحق شدن در بین مردم قم در راهپیمایی ۲۲ بهمن مورد استقبال جمعی از مردم قرار گرفت و آن‌ها باشعار الله اکبر، رئیس با ولایت حمایت حمایت؛ مورد استقبال مردم قرار گرفت.

بلافاصله بعد از این اقدام جمعی از حامیان محمود احمدی‌نژاد که در چهارراه شهدای قم پوسترهایی از محمود احمدی‌نژاد و رهبر مقام معظم انقلاب را با شعار زنده باد بهار و تو به ما جرأت طوفان دادی را به دست داشتند؛ به دنبال علی لاریجانی شعارهای لاریجانی بصیرت بصیرت و رئیس بی‌ولایت نمی‌خواهیم سردادند.

 

برای دیدن فیلم اینجا کلیک کنید

تصاویری از این گروه:

حمله به لاریجانی
حمله به لاریجانی در سخنرانی 22 بهمن 91 در قم
حمله به لاریجانی در سخنرانی 22 بهمن 91 در قم
حمله به لاریجانی در سخنرانی 22 بهمن 91 در قم
حمله به لاریجانی در سخنرانی قم
حمله به لاریجانی در سخنرانی 22 بهمن 91 در قم

---

<
22 بهمن 1391 18:33

عدالت خواه

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
درود بر احمدی نژاد

<
22 بهمن 1391 20:10

حامی ولایت

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
واقعا برای یک عده مردم بی بصیرت ایران خصوصا مردم قم متاسفم.آشوب امروز قم جز خوشحالی دشمنان و ناراحتی رهبر عزیزمان چیز دیگری بدنبال نداشت.من امروز خودم در صحنه بودم و شاهد حرکت یک عده به ظاهر مسلمان که ادعای حمایت از دین ورهبری را دارند بودم.مگر آقا نفرمودند اتحاد.چرا یک عده به خودشون اجازه میدن جلوتر از رهبری حرکت کنند.در ماجرای یکشنبه سیاه هر دو سران قوه مقصرند.وقتی حضرت آقا به طور صریح اسمی از کسی نمی برند ما چرا باید اینگونه عمل کنیم.خدایی هم هست.من جزو کسانی بودم که در هر دو دوره به آقای احمدی نزاد رای دادم وتا زمانی که آقا حامی ایشون هست وحرفی علیه ایشون نزنند ما هم همینطور اما باید بگم متاسفانه ایشون راهی که در پیش گرفتند فقط دارن خون به دل رهبر و مردم میکنند.هرکدام از مسئولین مملکتی اگه مشکلی دارند ما رهبر داریم و ایشون هستن که فقط باید تذکرات لازم را بدهند.بخدا قسم پایان حشن راهپیمایی امروز قم برای پیروان و حامیان واقعی رهبر تبدیل به عزا شد.

<
22 بهمن 1391 22:57

احمد فیروزی

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
به نام خدا
گاهی شیطان در بین انسان کینه وعداوت ایجاد می کند و در چنین مواقعی باید به خدا پناه برد
اقای لاریحانی و اقای احمدی نژاد هم از این قاعه مستثنی نیستند .اقدام گروهی از نمایندگان محترم مجلس در هفته گذشته مبنی براستیضاح وزیر رفاه اگر چه حق قانونی انان بود ولی در زمان مناسبی انتخاب نشده بود . اقای رییس جمهور هم خیلی قشنگ در مجلس از اقای وزیر دفاع کرند اما در خصوص پخش فیلم زیبنده نبود اگر چه ممکن است ایشان از طرف عده ای در داخل وخارج تحت فشار باشند ولی تحمل وصبر و تدبیر امور بهترین وزیبنده ترین راه است من به اقای رییس جمهور و اقای رییس مجلس ارادت دارم وهر دو ان بزرگواران را به صبر ومدارا دعوت می کنم و انها را از کید دشمنان عنود وحسود ومترصد فرصت طلایی برای ضربه زدن به اسلام عزیز ومیراث امام عظیم الشان خمینی کبیر و رهبر فرزانه و بزرگوار انقلاب اگاه میکنم . و این صبر و خویشتنداری در این موقعیت هم ارزش جهاد و اجر فراوان دارد و مرضی رضای خداوند و موجب خوشنودی امام عصر ( عج) ومردم مهربان ایران می باشد.

<
22 بهمن 1391 23:42

بی نام

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
آقای لاریجانی هم بی بصیرت است و در افکار خود رییس جمهور شدن دور آینده را می پروراند. زهی خیال باطل, زهی فکر خام
مردم لاریجانی را از اکنون شناخته اند....

<
23 بهمن 1391 00:18

مهدی منتظر المهدی

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
حضرت ام البنین فرمود: من تحت الخضراء فداء لابی عبدالله. (حدیث روز)
سلام بر عدالت. سلام بر خوبی ها. سلام بر بهار. زنده باد بهار. لاریجانی باید بفهمد که حتی در مرکز خودش شهر قم هم پایگاه ندارد.
درود بر سخنگوی عدالت محمود احمدی نژاد.

<
23 بهمن 1391 07:49

شهلا

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
سلام
به نظرم مردم قم کار خیلی خوب و شایسته ای کردند وقتی ولی فقیه اعلام کرد مسئولین با هم کار نداشته باشند این آقا در مجلس خلاف فرمایشات رهبر با آقای احمدی نژاد درگیر شد ، مردم هم با مشت محکم جواب رییس بی بصیرت را دادند.
پس از این قضیه می توان نتیجه گرفت که رییس جمهوری لاریجانی بای بای

<
23 بهمن 1391 20:04

علیرضا

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
نمیدونم چطور بعضی ها از این قضیه دفاع میکنن و خوشحال هستن !

بهتره این جمله رو با دقت بخونید !!!

آیت الله جوادی آملی روز گذشته قبل از اخلال در مراسم، درباره راهپیمایی 22 بهمن افزود: 'اغتشاش و اخلال در این مراسم، حرام عینی است'.

<
24 بهمن 1391 09:31

شهلا

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
معلومه که حضرت آقای آملی طرف داماد عزیزشو میگیره
لطفا شما به عکس ها توجه کنید بین آنها روحانی هم هست

با سلام خدمت مدیر محترم سایت
خداوکیلی یعنی از دیروز تا بحال همن 7 نظر ارسال شده ، یا اینکه تمام نظرات ارسالی توهین آمیز بوده.
لطفا از اعلام نظر مخالفین هراس نداشته باشید مخالفین هم ایرانی هستند چطور زمان انتخابات این جماعت به حساب می آیند ولی الای نـــــــــــــــــــــــــــــــــه !!!!!

<
24 بهمن 1391 18:40

ابراهيم

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
خدايا مهدي(عج)را برسان

<
24 بهمن 1391 23:14

فرامرز

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
چرا به جاي اينكه به اين گونه حركات رنگ و بوي جناحي و سياسي بدهيم و خودمان نيز اين آشفته بازار را بيشتر آشفته كنيم به دلايل اصلي آن نمي پردازيم؟ من فكر مي كنم قضاوتهاي نادرست و القاي اينكه گروههايي در مقابل هم صف آرايي كنند در اين گونه موارد اصلاً به صلاح كشور نيست. برهيچ مسؤل و هيچ گروهي پوشيده نيست كه ريشه ي چنين اعتراضهايي در شرايط فعلي با وضع اقتصادي اسفباركشور كه به قول دكتر پزشكيان اختلاف طبقاتي تابيشتر از 700برابر رسيده معيشت است و لاغير. چرا به مردمي كه كم كم دارند به نان شبشان هم محتاج مي شوند انگ سياسي و باند و گروه مي زنند؟ اين جماعت با اين حركات مي خواهند به مسولين بگويند كه اگر نمي توانند فكري به حال اين گرانيها كه از نان تا جانشان را در منگنه گذاشته بكنند براي چه همچنان به ميز مسؤليت چسبيده اند؟ اگر آنها خودشان همراه ملت مي دانند پس چرا بوي گراني حتي به دماغشان هم نخورده است؟ وقتي آقاي فتحي پور مثلا نماينده مردم جلوي دوربين از ورود اتومبيلهاي چندصد ميليوني به كشورد به شدت و با حرارت انتقاد مي كند و خود اين آقا بي شرمانه مي رود و سوار يكي از همان خودروها مي شود آيا مردم غير از اين روشها روش ديگري براي نشان دادن رنگ معيشتشان دارند؟ همه ي مردم مي دانند كه غير از اين آقايان نمايندگان و مسؤلان بزرگ و كوچك همه زير فشار تأمين حداقل معيشت پشت خم كرده اند. آقا به مردم انگ نزنيد، نگوييد طرفداران احمدي نژاد و طرفداران لاريجاني، به خداي احد و واحد مردم با نوع اشخاص كاري ندارند، به عملكردشان انتقاد مي كنند،اگر همين آقايان از همين طبقاتي بودند كه ديگر چشيدن مزه ي گوشت قرمز آرزويي محال بود آيابه تنگ نمي آمدند و از اينكه نمي توانند حداقل هاي خوراك و پوشاك را براي فرزندانشان تهيه كنند زازاز اشك نمي ريختند؟ آقاين بياييد كمي منصف باشيم و همه چيز را به سياست و گروه پيوند نزنيم، به خدا در روز حساب نخواهيم توانست جواب اين تفسيرهاي بي تدبير را بدهيم. مردم از تنگي معيشت هست كه به تنگ آمده اند، تا كي مي توانند اين وضعيت را تحمل كنند؟ چرا بايد ماشين پرايدي كلش را وزن كني 8ميليون هم نمي ارزد ناگهان به 20ميليون برسد و همه ي مسؤلين هم از آن حمايت كنند؟ و در اين وسط مردم عادي دو دستي به سرشان بزنند كه كاش پول نقدشان را مي دادند ماشين مي خريدند چون پولشان ديگر ارزشي ندار؟ آقايان چرا قبول نمي كنيد كه اين يعني يك فاجعه ي بزرگ اقتصادي و رونق دلال بازي؟ مردم بيچاره فقط مي خواهند اين همه گراني بر سرشان سايه نيفكند و لاغير. به اين مردم كه هر سال مي آيند و سالروز پيروزي انقلابشان را جشن مي گيرند تا آن را حفظ كرده باشند دلسوزي كنيد. فقط به فكر خودتان نباشيد آقايان، بياييد براي يك ماه هم كه شده حقوق ماهيانه 500-600هزار توماني بگيريد و يك ماه، فقط يك ماه خانواده تان را با آن اداره كنيد تا بفهميد گراني يعني چه و معني سختي معيشت يعني چه. اين آقايان را همين مردم انتخاب كرده اند، مگر مي شود آدم به نماينده ي خودش بي احترامي كند؟ بينديشيم ببينيم چرا اين اتفاق افتاد. چرا قبلاً از اين اتفاقات روي نمي داد؟ كمي بينديشيم. خودمان را به خواب نزنيم. سعي نكنيم با روشهاي گوناگون اصل مسئله را به انحراف بكشانيم كه اين كار در نهايت ضربه ي غير قابل تحملي به خودمان خواهد بود. نه خودمان را گول بزنيم و نه مردم را ناآگاه و بي بصيرت بپنداريم. مردم آگاهند و از همه چيز هم خبر دارند.

<
25 بهمن 1391 08:03

عاشق ولایت

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
به نظر حقیر من فقط وفقط ار مقام معظم رهبری حمایت می کنم بقیه انان بعضی مواقع احساساتی عمل میکنند

<
25 بهمن 1391 16:45

نامعلوم

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
پروردگارا.. سایه ظلم و ستم را از سر ملت ایران زمین برطرف گردان.وسایه لطف و الطافت را بر سر ملت ارزانی ده.آمین یا رب العالمین.

<
26 بهمن 1391 19:13

پیرو ولایت

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
با سلام به پیشگاه امام زمان و نائب بر حق ایشان امام خامنه ای .درود خدا بر مردم با بصیرت قم که نشان دادند همچنان بصیرت دارند و بعد از رای اشتباه به لاریجانی هنوز هم بصیرت می تواند زنده شود.لاریجانی و هاشمی و بی بصیرت ها بفهمند که مردم اگاه و هوشیار و فدائی رهبر و عدالت هستند پس با این رفتار مواظب باشند چون موسوی و خاتمی و کروبی خائن نشوند.

<
27 بهمن 1391 01:02

مصطفی

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
فقط پایتان را جای پای رهبری بگذارید،و یادتان باشد ملاک حال فعلی افراد است.سخنان رهبر را با گوش جان بشنوید و رفتارها را با ملاک سخنان رهبر بسنجید تا بتوانید راه درست را بیابید.

<
27 بهمن 1391 22:18

میتی

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
من از طرفداران احمدی نژاد هستم در قضیه مجلس نباید کار به جر و بحث می کشید ولی معمولا در یک مجلس خوب کار به این جاها هم می کشد اما کار یک عده آن هم با نام طرفدار رهبر و رییس جمهور در روز جشن ملی اشتباه بود و من می ترسم تحریک این افراد برای بر هم زدن مراسم روز پیروزی انقلاب و ایجاد تنش بین قوا کار دشمنان باشد باید حواسمان را جمع کنیم و آب در آسیاب دشمن نریزیم

<
30 بهمن 1391 16:08

حسین

 • گروه کاربری: میهمان
 • تاریخ عوضیت: --
 • وضعيت:
 
جنادن کار شایسته ی نمبود

 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید