مهرگان
 
 
 

ملت باید سالها تاوان مدیریت احمدی نژاد را بدهد

10 آبان 1392

ملت باید سالها تاوان مدیریت احمدی نژاد را بدهد
در حالی که دولت دارای بیشترین منابع ارزی حاصل از فروش نفت در طول 100 سال گذشته بوده است، اما همین دولت رکورد‌دار کاهش رشد اقتصادی، موج بیکاری و تورم بی‌سابقه در همین دوره و بازه‌ی زمانی نیز بوده است؛ در حالی که دولت نهم اقتصاد کشور را با نرخ رشد 19 /6 تحویل گرفته است، با نرخ رشد منفی 4 /5 درصد تحویل دولت یازدهم داده است. بیکاری در پایان هشت سال فعالیت این دولت‌ها علی‌رغم تغییر در شیوه‌ی محاسبه‌ی نرخ بیکاری، حدود 11 درصد گزارش شده است. همچنین میزان نقدینگی کشور از زمان آغاز به کار دولت نهم تا زمان اتمام دوره‌ی دولت دهم به میزان 6 برابر افزایش یافته است و از طرف دیگر نیز افزایش نرخ تورم به 32درصدی پایان سال 1392 در قیاس با تورم 14درصدی سال 1384، کاملاً عجیب و تردیدآمیز به نظر می‌رسد. بر این اساس، اقتصاد کشور در این دوره از جمله مباحث مورد انتقاد محسوب می‌شود، چرا که تقریباً تمام شاخص‌های لازم جهت ارزیابی اقتصاد ایران تنزل پیدا کرده است.

سیاسی

 

زیبا کلام:افراطیون نگران جمع شدن بساط اقتصادی خود هستند؛ نه حقوق ملت

30 مهر 1392

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران معتقد است؛ امروز کسانی راجع به ضرورت افزایش آگاهی مردم و رعایت حقوق آن ها درخصوص آگاهی از جزئیات نشست ژنو صحبت می کنند که سالهای متمادی وقتی قهرمان عرصه سیاست خارجی آن ها به آلماتی، بغداد و استانبول می رفت و بدون هیچ پیشرفتی باز می گشت جز تشکر و تقدیر یک کلام هم راجع به جزئیات آن نمی پرسیدند چرا که می دانستند در آن دوره نشست ها برای ما پیشرفتی نداشته است.

وی افزود: افراطیون به خوبی می دانند که تداوم این دیدگاه بازارهای آن ها را از رونق می اندازد چرا که امروز همه متوجه شدند که آمریکا ستیزی از نظر سیاسی و اقتصادی به یک عده منافعی می رساند اما هزینه سنگینی را به ۷۵ میلیون نفر تحمیل می کند. بنابراین افراطیون تلاش می کنند تا با استناد به فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی و بدون در نظر گرفتن شرایط زمان اظهارات خود را موجه جلوه دهند.

سیاسی

 

وقتی دشمن، راستگو و خودی ها دروغگو می شوند

30 مهر 1392

این روزها تیتر بعضی روزنامه ها، خبرگزاری ها و سایت ها خیلی جالب است. طبق این تیترها، مقامات امریکایی و انگلیسی و فرانسوی و بخصوص اسرائیلی از شکست مذاکرات هسته ای ژنو سخن می گویند و دائما برای ایران خط و نشان می کشند و گویی به همین زودی ها قرار است اسرائیل به ایران حمله کند.

منبع این تیترها و خبرها همان کسانی اند که تا دوماه پیش دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی بوده اند و حتی یک روده راست در شکم شان پیدا نمی شده، اما همین دشمنان، شده اند منابع موثقی که هرچه می گویند راست است و مثل احادیث و روایات معتبر، سندیت دارد و از آن طرف، تیم مذاکره کننده ایران (با پوزش از آنها) مشتی دروغگو، مخفی کار، گول خورده، ساده لوح، واداده و … هستند.

سیاسی

 

چه کساني و چرا با ظريف مخالفت مي کنند؟

27 مهر 1392

گفتگوي آريا با صادق زيبا کلام درباره بازخوردهاي داخلي مذاکرات ژنو ؛
چه کساني و چرا با ظريف مخالفت مي کنند؟

تيم مذاکره قبلي تمام هدفش اين بود که طوري رفتار کنند که در ايران همه بگويند چه خوب بر دهان آمريکا زد و از آنها تعريف و تمجيد کنند
صادق زيباکلام،استاد دانشگاه تهران و تحليلگر مسائل سياسي در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري آريا گفت:بخشي از مخالفت ها و دشمني ها با تيم مذاکره کننده آقاي ظريف در ايران احساس شکستي است که تيم مذاکره کننده قبلي دارند .

سیاسی

 

واکنش جمهوری اسلامی به اظهارات جواد لاریجانی: بازنشسته فکری هستید

20 مهر 1392

مردم ماجراي كنار گذاشته شدنتان از وزارت خارجه و ماجراي 8 سال حمايت از احمدي نژاد را به یاد دارند
و دوم آنکه به حافظه تاریخی مردم ایران اعتماد کنید که ماجرای مذاکراه شما با نیک براون انگلیسی، ماجرای کنار گذاشته شدنتان از وزارت خارجه و ماجرای 8 سال حمایت پرسوز و گدازتان از احمدی نژاد و دلایل آن را به یاد دارند و ممکن است درصورت لزوم آنها را با جزئیات در معرض بازخوانی قرار...

واکنش جمهوری اسلامی به اظهارات جواد لاریجانی: بازنشسته فکری هستید


پس از آنکه جواد لاریجانی در سخنانی گفت و گوی تلفنی روحانی و اوباما را برنامه ریزی شده از سوی صهیونیستها نامید روزنامه جمهوری اسلامی در مقاله ای وی را بازنشسته فکری خواند و تاکید کرد گوینده این سخن بسیار سخیف و توهین‌آمیز باید برای این ادعا دلیل اقامه کند و درصورت عدم توانائی بر اقامه دلیل، باید در برابر قانون، ملت ایران و بالاتر از همه در پیشگاه الهی به خاطر این ادعای بی‌دلیل خود پاسخگو باشد.
این روزنامه همچنین به لاریجانی تذکر داده است که حافظه تاریخی مردم ممکن است مذاکره با نیک براون انگلیسی و کنار گذاشته شدن از وزارت خارجه را به یاد بیاورند.
اشاره این روزنامه درباره کنار گذاشته شدن از وزارت خارجه به زمان جنگ و نخست وزیری میرحسین موسوی بازمیگردد که در پی ارتباطات مشکوک لاریجانی با نظر نخست وزیری وی از وزارت خارجه کنار گذاشته شد.

متن یادداشت این روزنامه به شرح زیر است:

سیاسی

 

انکارهولوکاست بزرگترین خیانت به منافع ملی

10 مهر 1392


در حالی که 7 سال قبل به ادعای برخی رسانه ها با پیشنهاد محمدعلی رامین، فردی که در زمان جنگ هشت ساله در آلمان، محل زندگی نازی ها حضور داشته، موضوع انکار هولوکاست به عرصه رسمی جمهوری اسلامی آمد، شاید کسی نمی دانست این موضوع بی نتیجه، چه پیامدهای منفی برای ایران و حتی مردم فلسطین دارد و کمتر به آن اعتراض شد. اما به تدریج دستاوردهای این اقدامات برای رژیم اسرائیل و مظلوم نمایی او روشن شد.

به گزارش خبرنگار "آینده"، در آن مقطع از یک سو سایت بازتاب در مطالبی به نقد این رویکرد پرداخت و از میان علما نیز آیت الله سید عباس قائم مقامی، رئیس سابق مرکز اسلامی هامبورگ در انتقاد از این روشها مصاحبه ای با ایسنا کرد که خیلی زود حذف شد.

ظاهرا خبرگزاری ایسنا هم از انتشار آن مصاحبه در آن مقطع پرهیز داشت تا اینکه سرانجام با پذیرش مسئولیت کامل از سوی آقای قائم مقامی، منتشر گردید ولی خیلی سریع از آرشیو ایسنا حذف شد و البته در همان زمان اندک ، تاثیر خود را در خارج از ایران گذاشت و خبر گزاری رسمی آلمان هم به نقل از ایسنا آن را منتشر کرد.

در ادامه روایت فواد صادقی از آن دوران و مصاحبه آیت الله قائم مقامی را می خوانید.

سیاسی

 

دیشب نه خبر از صندلی های خالی بود، نه هاله نور!

3 مهر 1392

تفاوت سخنرانی روحانی با «مردی که رفته»: دیشب نه خبر از صندلی های خالی بود، نه هاله نور!
شب گذشته در حالی حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد که بر خلاف 7، 8 سال گذشته، حاشیه های جنجالی ایجاد نشد و مجموعه متن و حاشیه این سخنرانی، بیشتر در چارچوب منافع ملی کشور ظاهر شد.
به گزارش «انتخاب»، برخلاف سخنرانی های رئیس جمهور سابق که در زمان سخنرانی وی، شمار زیادی از نمایندگان کشورها صندلی های خود را ترک می کردند، این بار به غیر از نماینده رژیم صهیونیستی کسی از سالن خارج نشد و علاوه بر حضور نماینده آمریکا، حضور نمایندگان کشورهای ایتالیا، فرانسه، آلمان، انگلیس و اغلب کشورهای غربی برای شنیدن اولین سخنرانی رییس دولت یازدهم کشورمان در این اجلاس نمایان بود.

سیاسی

 

سخنان مهم هاشمس رفسنجانی در مورد مسائل روز

8 شهریور 1392

سخنان مهم هاشمس رفسنجانی در مورد مسائل روز

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه عده‌ای می‌خواهند قدرت‌شان را حفظ کنند و افراد افراطی به هر کاری دست می‌زنند، تصریح کرد: سوریه دو سال است که هر روز قربانی زیادی می‌دهد و ما باید راهی را به مسلمانان نشان دهیم که بدانند در سایه آرامش و اعتدال، عقلانیت و فضای باز امنیت ایجاد می‌شود، چون برای همه دنیا ثابت شده است که با زور بستن زبان‌ها و شکستن قلم‌ها و البته ترساندن مردم، امنیت گورستانی ایجاد می‌شود، در حالی که ما به دنبال امنیت برای زنده‌ها هستیم.

هاشمی با قرائتی از آیه قرآن کریم به معنی آن اشاره کرد و گفت: معنی این آیه چنین است که کسانی که ایمان داشته باشند، نباید ایمان‌شان را به ظلم آلوده کنند. این آیه باید بر سر در نهادهای امنیتی نوشته شود چون گاهی شاهدیم خیلی‌ها که خود را حزب‌اللهی می‌دانند، ظلم می‌کنند ولی تصور خودشان این است که از نظام دفاع می‌کنند، اما باید بدانند این اقدامات سکوت می‌آورد اما امنیت نمی‌آورد.

سیاسی

 

بصیرت افزایی دینی و سیاسی یکی از پردرآمدترین مشاغل

8 شهریور 1392


شرح خدمات: بصیرت افزایی دینی و سیاسی، تعلیم و تربیت دینی و تبلیغ مباحث اعتقادی و دینی، معرفی نهادها و مراکز و شخصیتهای سیاسی و انقلابی و مذهبی

مدت: یک سال

مبلغ: ناقابل پانصد میلیون تومان (سال 1390)

شرح در ادامه مطلب

سیاسی

 

آیا عوامل دولت دهم روز آخر همه چیز را جارو کرد ند؟

7 شهریور 1392

مجله مهر:

آیا عوامل دولت دهم روز آخر همه چیز را جارو کرد ند؟ دوباره هدایای رئیس جمهور و دوباره یک حاشیه دیگر. این‌بار انتقال هدایا از پاستور به ساختمان لادن. انگار حاشیه های دولت احمدی نژاد حتی بعد از پایان دوره ریاست جمهوری اش هم پایان ندارد. رئیس جمهور دولت‌های نهم و دهم، حالا با یک چالش چدی روبه روشده است. چالشی که «پاک دست ترین دولت تاریخ»به ادعای احمدی نژاد را با یک اتهام بزرگ روبه رو می کند: استفاده از بیت المال برای اهداف شخصی

سیاسی

 

متن سخنرانی دکتر حسن روحانی در مراسم تنفیذ

12 مرداد 1392

متن سخنرانی دکتر حسن روحانی در مراسم تنفیذ


خداوند را سپاسگزارم که مرا مفتخر به رای اعتماد ملت و امضای حکم ریاست‌جمهوری‌ام توسط رهبر معظم انقلاب کرد.
انتخابات خرداد 92 گرچه با تردید و سوءظن بخشی از جامعه آغاز شد ولی با تایید و استقبال عموم مردم به پایان رسید. انتخابات با شفافیت، رقابت و آرامش کامل برگزار شد که نتیجه آن برای بسیاری غافل‌ کننده بود. ایران که از منظر بدخواهان قرار بود در اثر تحریم و انزوا در ستزه‌ای داخلی فروغلتد و شکافی بزرگ بین ملت و دولت ایجاد شود با انتخاباتی پرشور و مشارکت گسترده اقشار مختلف مردم، خالق حماسه ای کم نظیر گردید. این انتخابات فرایندی بود که با اتکا به خرد جمعی و با مشارکت همه فعالات پایبند به نظام به گونه ای شکل گرفت که نشانگر بلوغ نظام و بازساری هرچه بیشتر اعتماد بین حاکمیت و مردم گردید. همه مردم و نخبگان منافع ملی و شرایط کشور را به خوبی درک کردند. و در راه سربلندی میهن قدم نهادند. این انتخابات نتیجه شکاف بین مردم و حاکمیت نبود، چه اینکه مردم ایران شخصی را به عنوان رئیس جمهور برگزیدند که سالها در مسئولیت های خطیر انجام انجام وظیفه کرده بود. این انتخابات نشانگر عزت خواهی مردم ایران بود و این واقعیت را مورد تاکید قرار داد که مردمسالاری در ایران نهادینه شده و ماندگار است. و انقلاب اسلامی ایران از بلوغ و پختگی برخوردار است.

(بقیه در ادامه مطلب)

سیاسی

 

تاریخ فلسطین و روز قدس

11 مرداد 1392

سرزمين پيامبران سرزمين فلسطين كه در قديم كنعان نام داشت داراي 25000 كيلومتر مربع مساحت و در ساحل شرقي درياي مديترانه و در مجاورت كشورهاي مصر سوريه لبنان و اردن قرار دارد.اين منطقه محل ظهور پيامبران بزرگي چون عيسي (ع)، موسي (ع) و محل عبور و زندگاني حضرت ابراهيم (ع) بوده است و از نظر موقعيت ژئوپلتيك نيز بسيار حساس و استراتژيك مي باشد .تاريخ پرماجراي فلسطين با نام وياد انبياء سلف آغاز مي شود حدود 4000 سال پيش حضرت ابراهيم (ع) ظهور كرد پسرش اسحاق و نوهاش يعقوب كه بعدها اسرائيل نام گرفت.دوازده قوم بني اسرائيل از دوازده پسر يعقوب مي باشد هنگامي كه خشكسالي همه جا را فراگرفت يعقوب و فرزندانش به همراه ساير خانواده در منطقه گوشن واقع در ضرق دلتاي رود نيل در مصر اسكان يافتند تا حدود 13 قرن قبل از ميلاد بني اسرائيل بسيار مقتدر بودند و در هنگام حكومت فرعون بر مصر وپيش از ظهور حضرت موسي (ع) جمعيت انبوهي پيدا مي كنند.

سیاسی

 

وقتي رياست‌جمهوري حکم ولي فقيه را دريافت کرد، اطاعت از او نيز چون اطاعت از خداست

11 مرداد 1392

آيت‌ا... مصباح‌يزدي اظهار داشت: عموم مردم لزوم و اهميت ولايت فقيه را درک مي‌کنند؛ ولي برخي خواص مسووليت‌پذير رهبري را مانند رييس‌جمهوري يک شخصيت سياسي و نفر اول در کشور مي‌دانند؛ در حالي که اين دو تعريف تفاوت ماهوي با يکديگر دارد.
وي با اشاره به اينکه ولي فقيه جانشين امام زمان(عج) بوده ولي رييس‌جمهوري را مردم انتخاب مي‌کنند، يادآور شد: وقتي رييس‌جمهوري از جانب رهبري نصب و تاييد مي‌شود به عامل او تبديل شده و از اين پرتو نور بر او نيز تابيده مي‌شود. وي افزود: وقتي رياست‌جمهوري حکم ولي فقيه را دريافت کرد، اطاعت از او نيز چون اطاعت از خداست.

وقتي رياست‌جمهوري حکم ولي فقيه را دريافت کرد، اطاعت از او نيز چون اطاعت از خداست

سیاسی

 

اولین‌های اقتصادی که احمدی‌نژاد نگفت: از فساد تاریخی تا گرانی‌های فزاینده

8 مرداد 1392

اولین‌های اقتصادی که احمدی‌نژاد نگفت: از فساد تاریخی تا گرانی‌های فزاینده
محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور دیشب در برنامه زنده تلویزیونی به بیان اقدامات و برنامه‌هایی پرداخت که نام "برای اولین بار" بر روی آنها گذاشت؛ اما او هیچگاه در این برنامه به سمت گرانی‌های فزاینده، وقوع بزرگترین فساد اقتصادی تاریخ، کاهش ارزش پول ملی به یک سوم، منفی شدن رشد اقتصادی و ... نرفت و مجری سرشناس سیما نیز پرسش‌هایی در این باره مطرح نکرد.
برای اولین بار و به شکل غیرطبیعی قیمت سکه تمام بهار آزادی، ظرف مدت کوتاهی، چندین برابر شد و نرخ یک میلیون و 500 هزار تومان را تجربه کرد، این در حالی است که دوران روی کار آمدن احمدی‌نژاد نرخ سکه حدود 120 هزار تومان بود.
* برای اولین بار ارزش پول ملی کشور ظرف مدت یکسال به یک سوم کاهش یافت و دلاری که احمدی‌نژاد در دوران ریاست جمهوری‌اش می‌گفت 300 - 400 تومان هم ارزش ندارد (اولین جمعه ماه مبارک رمضان سال 88 در مسجد سلمان ریاست جمهوری)، دوران از مرز 3 هزار تومان گذشت.
احمدی‌نژاد که دیشب نزدیک به یک ساعت و نیم دوباره رودروی مردم نشست، باز هم آنچه می‌خواست گفت و آنچه می‌خواست نگفت و در پایان هم برای خودش یک برنامه دیگر خداحافظی در نظر گرفت و گفت، باز هم در هفته‌های آینده می‌آیم.

سیاسی

 

گروه پایداری یک گرم هم به اصول اعتقاد ندارد!

13 تیر 1392

دکتر زیبا کلام :
گروه پایداری یک گرم هم به اصول اعتقاد ندارد! / خاتمی پیروز می‌شد، به سمت او می‌چرخیدند
اکثر کسانی که در جبهه پایداری هستند همواره با قدرت عجین بوده اند بنابراین شاید عادت کرده اند همواره در بخشی از قدرت حضور داشته باشند و سمت و منصبی به دست آورند در واقع شاید برای پایداری ها سخت است که از قدرت دوری کنند.بنده بعید نمی دانم اگر خاتمی هم رییس جمهور می شد پایداری ها به سمت ایشان چرخش می کردند...
بازتاب های چرخش سیاسی گروه پایداری همچنان ادامه دارد. امیر حسین قاضی زاده، سخنگوی جبهه پایداری در مصاحبه اخیر خود ضمن عبور مطلق از سعید جلیلی، که از سوی مصباح یزدی «اصلح» نام گرفته بود، گفته است: «آقای روحانی در نشست خبری‌اش پس از انتخابات ریاست‌جمهوری مواضعی گرفت، که اگر قبلا بیان کرده بود ما در انتخابات با او رای می‌دادیم.»

گروه پایداری یک گرم هم به اصول اعتقاد ندارد!

سیاسی

 

حرف‌های عجیب‌وغریب یک معاون رئیس‌جمهور

12 تیر 1392

معاون اول رئیس جمهور باز هم با صحبت های عجیب و جنجالی حاشیه ساز شد. محمدرضا رحیمی امروز در مراسم افتتاح تعدادی از واحدهای مسکن مهر، این پروژه را استثنایی دانسته و گفته هیچ پروژه‌ای از زمان حضرت آدم(ع) تاکنون مثل مسکن مهر نبوده است.
صحبت‌های عجیب رحیمی در این سال ها، در کنار شبهه‌هایی که درباره مدرک تحصیلی او وجود داشته، او را پرحاشیه ترین معاون اول رئیس جمهور تاریخ ایران لقب داده است. کسی که در دوران ریاست جمهوری هاشمی در جایگاه استاندار کردستان دست او را بوسید و در دولت احمدی نژاد از زبان یک مسلمان سوری او را در جایگاه پیامبری نشاند.
حرف‌های عجیب‌وغریب یک معاون رئیس‌جمهور

سیاسی

 

دولت باید پاسخگو باشد

8 تیر 1392

بدون مقدمه

علت سپردن  مسئولیت و سمت دولتی به یک فرد چه توسط مردم در انتخابات و چه توسط دیگر مقامات چیست ؟ محمود جاپلقی
آیا این واگذاری قدرت یعنی شکاری را بدست شکارچی دادن ؟
آیا ارثی است که اجبارا" می بایست به او می رسید ؟
آیا لطفی است که او به مردم کرده این پُست را پذیرفته و می تواند هر گاه دلش خواست با بوق و کرنا بر مردم منت گذارد که ای ملت این من بودم که فلان کار را برای شما کردم و اگر نبودم الآن بدبخت بودید ؟
آیا اگر خدمتی هرچند کوچک انجام داد باید منتظر پاداش و تقدیر و اخذ نشان و مدال و دریافت کیسه های سکه و امتیازات ویژه باشد ؟
آیا این واگذاری قدرت فرصتی است برای اقوام و آشنایان و هم پالکیها که در مسئولیتهای مختلف مستقر شده و هر چه می خواهند بر سر بیت المال درآورند ؟
اصل چیست ؟ آیا اصل این نیست که هر کس مسئولیتی را پذیرفت و حقوقی از بیت المال گرفت یعنی خادم ملت ؟ خادم در برابر مخدوم چه وظیفه ایی دارد ؟ مگر نه اینکه باید فقط برابر وظیفه واگذاشته شده خدمت کند آنهم به بهترین وجهش ؟
اصل اینست او باید خوب کار کند ، هیچ کوتاهی و قصوری نداشته باشد ، خیانت نکند، خلاف آنچه تعهد کرده کاری انجام ندهد ، وظیفه اش را برابر قانون و تعهدات فیمابین خود و مخدومانش به بهترین نحو انجام و به حقوقی که قانون برایش تعیین کرده اکتفا و از دست اندازی خود و وابستگانش به بیت المال شدیدا" جلوگیری کند .
اصل این است صداقت داشته باشد ، اصلا دروغ نگوید ، امانتدار باشد ، گزارش دروغ و واهی به مردم ندهد ، خیانت نکند ، با دشمنان ملت تبانی و همدستی نکند ، برای تبلیغ خود از هر وسیله ایی استفاده نکند ، آبرو و عرض مردم و حقوق همگان را پاس بدارد .
اصل این است اگر در انجام امور محوله کوتاهی و قصوری انجام داد پاسخگو باشد و اگر برابر قانون میبایست مجازات شود بپذیرد
دولت آقای احمدی نژاد در طی هشت سال مسئولیت کارهای مثبتی انجام داده است کسی انکار نمیکند ، وظیفه اش بوده ، برای همین به او رای داده اند ، اگر این کارها را نمی کرد پس قرار بوده چه کار کند ؟      رای داده نشده که میلیاردها دلار پول نفت و مالیات را در اختیار وی بگذارند که هر کاری دلش خواست انجام دهد ، به سفرهای خارجی بروند ، و .......
او اگر کاری کرده باید با نمره بیست مقایسه شود هر کوتاهی را باید پاسخگو باشد .
این دولت باید برای کارهای وعده داده شده و نکرده جواب دهد، باید پاسخگو اتلاف و تضییع بیت المال باشد ، باید با برخورد محکم مقامات مسئول و مراجع ذیصلاح قانونی طوری حساب کشی شود منبعد کسی جرات تخلف از قانون و دست اندازی به حقوق ملت پیدا نکند .
 والسلام

سیاسی

 

واکنش تند کیهان به سخنان سخیف الهام

5 تیر 1392

روزنامه کیهان در یادداشتی نسبت به سخنان الهام در گردهمایی سوم تیر واکنش نشان داد.
به گزارش مشرق ، در یادداشت کیهان آمده است: اظهارات سخيف آقاي دکتر الهام در گردهمايي سوم تير که به منظور تجليل از خدمات رئيس جمهور برپا شده بود، با حيرت آميخته به تأسف در عرصه‌هاي سياسي و فرهنگي کشور روبرو شد و برخي از حاضران در جلسه ياد شده نيز که اظهارات وي را دور از انتظار تلقي مي‌کردند از اينکه دکتر الهام با اين سخنان سخيف، شخصيت و سابقه اسلامي- انقلابي خود را تخريب کرده است، ابراز تأسف مي‌کردند.

سیاسی

 

چند سوال مهم از آیت الله مصباح یزدی

1 تیر 1392

سيد ضياء مرتضويچند سوال مهم  از آیت الله مصباح یزدی
آيت‌الله محمدتقي مصباح يزدي از جمله شخصيت‌هاي علمي به شمار مي‌روند كه حضورشان در قدرت سياسي و در رسانه‌ها، مجامع مختلف و مراكز اثرگذار حوزوي و غير حوزوي، پس از رحلت بنيانگذار جمهوري اسلامي، حضرت امام خميني - رحمت خدا بر او باد- و به ويژه در سال‌هاي اخير، گسترش يافت و در سايه آن تلاش كرده‌ و مي‌كنند با ديدگاه‌ها و برداشت‌هاي خود در مسائل اسلامي و موضوعات جاري، بر مسائل مختلف سياسي و فرهنگي و اجتماعي و مديريتي كشور اثر بگذارند. چنان كه مي‌دانيم دامنه اظهار نظرهاي ايشان محدود به مسائل كلي فكري و اسلامي نمي‌شود و تا داوري درباره جريان‌ها و اشخاص و عملكرد‌ها و حتي تعيين يا حمايت از نامزدهاي انتخابات و يا مخالفت با برخي ديگر و ورود در جزئيات، پيش رفته است. ايشان درباره برخي مسائل نيز حساسيت ويژه‌اي دارند، از جمله دعوت به وحدت و همدلي كه از سوي برخي جريان‌ها و شخصيت‌هاي دلسوز و محترم بر آن تاكيد مي‌شود و ايشان لازم مي‌بينند در برابر آن موضع بگيرند و نسبت به آن هشدار دهند تا مبادا كسي به آن اعتناء كند!
چند سوال مهم  از آیت الله مصباح یزدی

سیاسی

 

واکنش دفتر آیت‌الله سیستانی به اهدای دکترای تازه به احمدی‌نژاد

1 تیر 1392

واکنش دفتر آیت‌الله سیستانی به اهدای دکترای تازه به احمدی‌نژاد


دفتر آیت الله سیستانی در نجف اشرف‌ در پاسخ به این پرسش وارده که «در اخبار آمده است که شعبه دانشگاه دارالحکمه در ایران به بعضی از رجال سیاست دکترای افتخاری در رشته مدیریت تحول! داده است و این دانشگاه به ریاست سیدقوام (زین العابدین) شهرستانی توسط آیت الله سیستانی تأسیس شده و در بیش از 85 کشور نمایندگی دارد. آیا این خبر صحیح است؟ متشکرم»، مرقومه این مرجع تقلید را ارائه نمود.

در پاسخ مکتوب آیت‌الله سیستانی که ممهور به مهر ایشان است و دیروز رسماً اعلام شده،

چنین آمده: «بسمه تعالی. این دانشگاه ـ که از قرار اطلاع عنوانی بیش نیست ـ هیچ گونه ارتباطی با آقا ندارد و رئیس آن نیز مورد تأیید ایشان نمی‌باشد. 10 شعبان 1434»

با این اوصاف، عملاً این دانشگاه ارتباطی با این مرجع تقلید نداشته و همان دکترای اعتباری نیز محل چالش جدی است، به ویژه که در گرایش جالب و بدیعی به نام «دکترای تحول» اهدا‌ شده است.

سیاسی

 
صفحه قبل صفحه بعد
 
برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس ، اُپرا و یا گوگل کروم استفاده نمایید